Адвокати Порошенка позиваються до керівника ДБР через брехню

21:34, 02.11.2020
Адвокати Порошенка позиваються до керівника ДБР через брехню

Адвокати Порошенка Ілля Новіков і Ігор Головань.

Адвокати п’ятого президента України Петра Порошенка подають до суду позовну заяву на виконувача Директора ДБР з вимогою спростувати чергову брехню.

 

Як інформує «Україна молода», про це повідомив адвокат Ігор Головань у Facebook  у понеділок.

 

«Черговий сплеск активності ДБР, направленої проти п’ятого президента України, очевидно, пов’язаний із нещодавньою нарадою Зеленського із силовиками, де той в ультимативній формі вимагав підозр Порошенку. А також - з результатами місцевих виборів, на яких «Слуги народу» отримали втричі менше, ніж минулого року, в той час, як «Європейська солідарність» вдвічі наростила підтримку по країні, забезпечивши перемогу в усіх областях, - наголошує пан Головань.

 

І додає: «На прикладі «100% свого» ДБР легко спрогнозувати, яким може бути і на сто відсотків свій Конституційний Суд, приручення якого є метою кричуще антиконституційного законопроекту Зеленського».

 

На його переконання, ДБР направляє черговий пустопорожній запит про «міжнародну правову допомогу» у черговому юридично нікчемному провадженні: «Такому ж нікчемному як і всі інші, що «розслідуються» ДБР з виключною метою політичного переслідування п’ятого президента».

 

Адвокат пояснює:

 

«Згадана у «новині» ДБР компанія створювалася виключно з технічною метою передачі активів в довірчу власність Rothschild. Що і було зроблено. Після чого негайно було подано заяву про її ліквідацію. Ця компанія навіть не відкривала банківських рахунків, і жодні кошти ні з України, ні з будь-якого іншого місця не перераховувалися. Петро Порошенко, згідно умов довірчої власності, всі ці роки не втручається в управління «Рошеном», а податки з дивідендів сплачуються в Україні. Петро Порошенко як фізична особа є одним із найбільших платників податків і меценатів. Те ж саме стосується і «Рошен» як юридичної особи».

 

Ігор Головань зауважує, що ДБР на вимогу Зеленського розтринькує десятки мільйонів гривень на розслідування замовних і юридично безперспективних справ проти Порошенка: «На запитах до Панами, Кіпру чи Віргінських островів могли би теж заощадити, бо всю необхідну інформацію за лічені секунди може видати Google. Нічого нового ДБР знайти вже не може».

 

Правник звертає увагу на те, що відповідно до норм КПК про підслідність, ухилення від сплати податків мало б розслідувати слідчі податкової, а ДБР жодних підстав, крім вказівки президентського офісу, на здійснення слідства не має.

 

«Тому не дивно, що керівники ДБР не можуть пояснити, хто, коли ухилився від податків. Які суми і юрисдикції, - констатує Головань. - ДБР вже відмовлялося від своїх слів. Пояснювало, що жодних справ «відносно Петра Порошенка» не розслідує. Тому ми в суді вимагатимемо спростування чергової нахабної брехні нового в.о. директора».

 

Захисник Порошенка також дав пораду бюро:

 

«Зате ДБР могло би накопати багато цікавого, якби зайнялося розслідуванням бізнесової діяльності Зеленського та 95-кварталу. Як шалена сценічна популярність оберталася скромними бізнес-показниками у звітності? Що там з офшорами? Скільки бенефіціари «Кварталу» за ці роки сплатили до бюджету? А скільки вклали у нерухомість по всьому світу? Чи відповідав образ життя офіційним доходам? Як поживає кінобізнес в Росії під час її війни проти України? Чи нормально, коли президент Зеленський переписав бізнес на свого першого помічника? І чи не тому, що там «все так сложно, все так запутано», партнери Володимира Олександровича із групи «За майбутнє» і попросили КС скасувати кримінальну відповідальність за брехню у деклараціях?».