Над Україною: бомбардувальники США В-52Н взяли курс в акваторію Чорного моря, фото

21:12, 14.09.2020
Над Україною: бомбардувальники США В-52Н взяли курс в акваторію Чорного моря, фото

Стратегічні бомбардувальники Повітряних Сил США В-52Н в українському небі, 14 вересня. (Фото Командування Повітряних сил ЗСУ)

Три стратегічні бомбардувальники Повітряних Сил США В-52Н у супроводі винищувачів Повітряних Сил Збройних Сил України знову патрулювали повітряний простір України у понеділок, 14 вересня.

 

Після цього так звані «стратосферні фортеці» В-52Н взяли курс в акваторію Чорного моря для спільних дій з країнами-партнерами у сфері колективної безпеки.

 

Як передає «Україна молода», про це повідомило Командування Повітряних сил ЗСУ.

 

«Американські партнери є послідовними у своїх діях, підтримуючи Україну, як на дипломатичному фронті, так і в українському небі», - наголошують у Командуванні.

 

І додають: «Такі патрулювання матимуть регулярний характер, адже місії В-52 в небі України, є частиною давно запланованого розгортання шести B-52 на авіабазі Ферфорд Королівських Військово-повітряних сил Великої Британії».

 

 

Зауважимо, що екіпажі B-52Н забезпечують можливості колективної оборони для США, союзників по НАТО і партнерів, а також стратегічні та оперативні можливості для стримування Росії.

 

«Стратегічні партнери України в черговий раз натякають російському керівництву, що не залишать Україну наодинці та не дадуть перетворити Чорне та Азовське моря у внутрішні озера РФ», - зазначають у Повітряних силах ЗСУ.

 

Як повідомляла "УМ", на початку вересня два стратегічних бомбардувальники США В-52 з позивними JULIA51 та JULIA53 залетіли на територію України з Польщі, пролетіли в напрямку Криму та покружляли між Мелітополем та Генічеськом. 
 

Довідково:

 

 

Boeing B-52 Stratofortress («Стратосферная фортеця») – американський стратегічний бомбардувальник фірми Боїнг, що стоїть на озброєнні Повітряних Сил США аж із 1955 року. До нинішніх днів стратегічний бомбардувальник пройшов ряд модифікацій під сучасне озброєння.

 

На висотах близько 15 тис. метрів він може нести різні види озброєння, в тому числі – ядерне. Втім, як показує бойовий досвід в Іраку та Афганістані, бомбардувальник успішно здатен наносити удари і на малих висотах. Загалом В-52 може нести до півсотні боєприпасів загальною вагою 31,5 тон.

 

Основне завдання, для якого В-52 розроблявся - доставка двох термоядерних бомб великої потужності до будь-якої точки СРСР. Сьогодні ж, внаслідок проходження глобальних модернізацій, його завдання значно ширші.

 

В-52 став одним із небагатьох легендарних літаків, які знаходяться на службі безперервно понад півстоліття. Незважаючи на те, що В-52 розроблявся в кінці 1940-х – початку 1950-х, він залишається основним літаком дальньої бомбардувальної авіації американських ВПС, поряд із надзвуковими B-1b Lancer, пара яких нещодавно працювала в українському небі.

 

Планується, що В-52 залишиться у такому статусі, як мінімум, до 2030 року.