На адмінмежі з Кримом помічені стратегічні бомбардувальники США

17:50, 04.09.2020
На адмінмежі з Кримом помічені стратегічні бомбардувальники США

Два стратегічних бомбардувальники США В-52 у п’ятницю прилетіли до узбережжя Чорного моря.

Два стратегічних бомбардувальники США В-52 у п’ятницю прилетіли до узбережжя Чорного моря біля адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом

 

Про це інформує "УМ" з посиланням на дані вебсайту AirNav Radar Box. 

 

Згідно з даними, бомбардувальники B-52 Stratofortress з позивними JULIA51 та JULIA53 вилетіли з британської бази Royal Air Force Fairford близько 5 годин тому. Вони залетіли на територію України з Польщі і пролетіли в напрямку Криму та почали кружляти між Мелітополем та Генічеськом. 

 

 

Крім того, як повідомив керівник проєкту Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко, ще три літаки вилетіли з авіабази на Кіпрі та в Греції і пролетіли над Чорним морем біля Кримського півострова. Серед них британський розвідник Airborne Stand-Off Radar (ASTOR). 

 

Клименко припустив, що польоти виконуються для "демонстрації стримування".

 

Boeing B-52 Stratofortress - американський багатофункціональний важкий наддальній стратегічний бомбардувальник-ракетоносець компанії "Боїнг". На дозвуковій швидкості на висотах до 15 кілометрів він здатний нести різні види зброї, в тому числі ядерну.

 

Як повідомляла "УМ", 29 травня винищувачі українських Повітряних Сил – пара Су-27 та пара МіГ-29 супроводили американські стратегічні бомбардувальників ВПС США під час перельоту над територією України.