Росія не може гарантувати дотримання режиму припинення вогню на Донбасі, тому що не є учасницею конфлікту.
Як інформує УМ, про це повідомляє російське видання ТАСС з посиланням на прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова.
"На рівні "нормандського формату" (закріпити цю домовленість) - це одна справа, а будь-які гарантії з боку Росії, в даному випадку, не думаю, що про це можна говорити, тому що Росія не є учасником конфлікту на південному-сході України", - сказав Пєсков.
За його словами, домовленості про безстрокове перемир'я на Донбасі, це "суттєвий і позитивний крок в сторону зміцнення взаємної довіри і розрядки напруженості на лінії зіткнення".
Прессекретар Володимира Путіна заявив, що "важливо буде, щоб обидві сторони повністю дотримувалися своїх зобов'язань і домовленостей".
Відповідаючи на питання, чи повинні Москва і Київ оперувати однаковими визначеннями щодо конфлікту на Донбасі, Пєсков закликав "виходити з тих формулювань, які є в мінському комплексі заходів".
Нагадаємо, 26 липня президент Володимир Зеленський та президент РФ Володимир Путін під час телефонної розмови погодилися з необхідністю термінової реалізації додаткових заходів з підтримки режиму припинення вогню на Донбасі.
Пєсков заявив, що телефонна розмова президентів України і Росії - Володимира Зеленського та Володимира Путіна – мала конструктивний і діловий характер.
"Що стосується атмосфери розмови, то вона була конструктивною, діловою, і розмова була змістовною", - сказав він.
З опівночі 27 липня на Донбасі почав діяти режим повного та всеосяжного припинення вогню, про який домовились на засіданні Тристоронньої контактної групи.
Проте, за словами головнокомандувача Об'єднаних сил генерал-лейтенанта Володимира Кравченка, менш ніж через годину бойовики порушили режим припинення вогню і обстріляли позиції ЗСУ на Донбасі.
Однак, у разі навмисного порушення режиму припинення вогню на Донбасі до військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовуватися дисциплінарні стягнення.
"Якщо буде навмисне порушення, навмисна стрільба в бік противника, то буде проведено розслідування і будуть покладені дисциплінарні стягнення. Але це все індивідуально і залежно від ситуації", - пояснив на брифінгу в Часовому Ярі Донецької області командир батальйону підполковник Олександр Яковенко.
Він також зазначив, що режим перемир’я покладає додаткове психологічне навантаження на українських військових: "Дуже велика відповідальність покладається на особовий склад. Потреба пильніше і краще виконувати службові обов’язки".
Командувач Об’єднаних сил Володимир Кравченко додав, що під час попередніх режимів припинення вогню питання про відповідальність бійців не порушувалося. Він запевнив, що кількість військовослужбовців у зоні ООС не зменшуватиметься.
У зв’язку із введенням режиму повного та всеосяжного припинення вогню на Донбасі заборонили проводити будь-які розвідувальні дії та використовувати літальні апарати.