Порошенко фігурує у справі про Томос

16:59, 18.06.2020
Порошенко фігурує у справі про Томос

Петро Порошенко виступає перед прихильниками під Печерським судом.

П’ятий президент України, нардеп Петро Порошенко став фігурантом кримінального провадження через «розпалювання релігійної ворожнечі» у зв’язку з отриманням Україною Томосу про автокефалію ПЦУ.

 

Як повідомляє «Україна молода», про це Порошенко заявив перед засіданням Печерського суду в четвер.

 

«Виявляється, вони порушили проти мене ще одну справу. Називається вона, дослівно цитую, і я нічого не вигадую — за розпалювання міжрелігійної ворожнечі шляхом отримання Томосу і створення Православної церкви України», — заявив Порошенко.

 

Водночас, під час судового засідання стало відомо, що генпрокурорка Ірина Венедіктова вже не бажає узяття Порошенка під варту на час слідства, і просить відпустити його під особисте зобов'язання.

 

Про це повідомили представники прокуратури. Позиція Венедіктової ґрунтується на тому, що експрезидент, а нині нардеп має відвідувати засідання Верховної Ради, проводити зустрічі з виборцями. Крім того, вона врахувала слова Порошенка про те, що переховуватись він не має наміру.

 

Запобіжний захід, який тепер пропонує прокуратура передбачатиме такі обов'язки для підозрюваного: прибувати за кожною вимогою до правоохоронців і суду, не відлучатись з Києва без дозволу, утримуватись від спілкування з іншими учасниками справи, повідомляти про зміну свого місця проживання і роботи, здати закордонний паспорт.

 

Захист Порошенка виступив проти нового клопотання прокуратури. Адвокат Ілля Новіков сказав, що нове клопотання може буде підставою, щоб відкласти засідання, чого захист не хоче.

 

Також адвокати п'ятого президента заявили, що не вважають Печерський суд повноважним розглядати справу. Вони наполягають, що справи Держбюро розслідувань має слухати Шевченківський суд – за районом розташування ДБР.

 

Крім того, захист сказав, що не вважає неупередженим суддю Сергія Вовка, однак заявляти йому відвід не стали. Адвокати розповіли, що раніше Вовк відмовив у запобіжному заході іншому фігуранту справи Порошенка, колишньому голові Служби зовнішньої розвідки Єгору Божку через необґрунтованість підозри.

 

Захист зазначив, що хоче "поставити експеримент" і подивитись, чи змінилась позиція судді.

 

Під судом, який має обрати запобіжний захід Порошенку, зібралося кілька тисяч його прихильників.

 

Як повідомляла "УМ", Порошенко принципово вирішив прийти до суду 18 червня попри трагедію в родині, тому похорон батька експрезидента Олексія Порошенка було перенесено на п’ятницю.

 

Авторитетні міжнародні організації, низка впливових світових політиків, українські громадські діячі, активісти та медіа закликають президента Володимира Зеленського припинити політичні переслідування Порошенка.

 

Посольство США в Україні також висловило занепокоєння з приводу політичних справ проти п'ятого президента.