Українська делегація у вівторок, 2 червня, розпочала візит до Берліна переговорами з Міністром оборони Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер.
Про це повідомляється в Twitter Міноборони ФРН.
"Крамп-Карренбауер вітає віце-прем'єр-міністра України Олексія Резнікова. Разом з ним Міністр оборони Андрій Таран, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба і посол Андрій Мельник. Тема переговорів-ситуація на Донбасі", - йдеться в повідомленні.
«Ми стоїмо на боці України шляхом підтримки в мінському мирному процесі і з радами Бундесверу", - зазначили також у відомстві.
Пізніше повинні початися переговори Кулеби з німецьким колегою Хайко Маасом. Зазначимо, до складу української делегації входять також керівник офісу президента Андрій Єрмак та його заступник Ігор Жовква.
“Сонячний Берлін зустрічає потужну делегацію на чолі з керівником Офісу Президента Андрієм Єрмаком і главою МЗС Дмитром Кулебою. Це перший візит такого високого рівня у Німеччині з початку пандемії! Вдячні нашим партнерам за запрошення!” — написав на своїй сторінці у Twitter повідомив посол України в Німеччині Андрій Мельник,.
Він додав, що попереду — "наднасичений" робочий день.
Нагадаємо, що під час свого візиту члени делегації обговорять низку питань, зокрема — проблему деокупації Криму й виконання грудневих домовленостей у “нормандському форматі”.
Також у Берліні заплановані зустрічі з федеральним міністром закордонних справ Німеччини Хайко Маасом, зовнішньополітичним радником канцлера Яном Гекером, міністеркою оборони Аннеґрет Крамп-Карренбауер.
Це перший візит такого високого рівня у Німеччині з початку пандемії.
Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що на сьогоднішніх переговорах у Німеччині на порядку денному будуть питання деокупації Криму, співпраця з НАТО та ситуація на Донбасі.
"На порядку денному у моїй папці до цього нашого політичного візиту: деокупація ОРДЛО і Криму; підтримка Німеччиною реформ в Україні, зокрема медичної реформи; надання Україні статусу учасника Програми розширених можливостей НАТО; європейська інтеграція України під час головування Німеччини у Раді ЄС в другій половині 2020 р.; історичні питання: перспектива визнання Бундестагом Голодомору як геноциду українського народу та зведення пам’ятника українцям, загиблим у Другій світовій війні; торгівля та інвестиції між країнами", - написав він на своїй сторінці у Facebook.
Як повідомляла УМ, колишній канцлер Німеччини, нинішній голова ради директорів компанії "Роснефть" та глава комітету акціонерів компанії Nord Stream AG Герхард Шредер завів подкаст і у першому випуску образив посла України в Німеччині Андрія Мельника.
Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар назвав "підлою" і "низькою" заяву колишнього канцлера Німеччини Герхарда Шредера, який обізвав українського посла у ФРН Андрія Мельника карликом.