Онищенко домігся в суді Ольденбурга відмови в екстрадиції до України

19:36, 27.05.2020
Онищенко домігся в суді Ольденбурга відмови в екстрадиції до України

Олександр Онищенко вже вийшов на свободу з в'язниці Ольденбурга.

Колишній нардеп, мільярдер Олександр Онищенко таки домігся у Вищому земельному суді Ольденбурга (Нижня Саксонія, Німеччина) відмови в його екстрадиції до України. Після цього його звільнили з в'язниці міста. 

 

Попри те, що в Україні Онищенка підозрюють в створенні корупційних «газових» схем, судді Ольденбурга вирішили, що йому загрожує небезпека.

 

Як передає «Україна молода», про відповідне рішення німецького суду повідомляє Deutsche Welle  у середу.

 

Відзначається, що клопотання української прокуратури не задовольнили "через брак гарантії щодо належного утримання Онищенка в українській тюрмі".

 

У поясненні до ухвали йдеться, що "існує значна ймовірність" того, що в разі його екстрадиції "не буде дотримано мінімальних стандартів міжнародного права щодо умов утримання в тюрмах", у тому числі й Європейської конвенції з прав людини.

 

До того суд звертався до української влади з проханням надати "детальний опис" умов утримання під вартою, на котрі міг би розраховувати Онищенко в слідчому ізоляторі в Києві. Повідомляється, що українська сторона поінформувала німецький суд "лише в загальних рисах".

 

Судді послалися у своєму рішенні на доповідь Ради Європи, де експерти вказали на "нелюдські умови утримання ув'язнених, що принижують людську гідність" в українських в’язницях.

 

Водночас судді вирішили, що наразі не можна встановити, що кримінальне переслідування Онищенка в Україні здійснюється з політичних мотивів. Про це раніше заявляв сам Онищенко.

 

Також німецькі судді скасували ордер на ектрадиційний арешт Онищенка. Після відповідного рішення суду колишній український нардеп залишив в'язницю Ольденбурга, в якій він перебував кілька місяців з моменту свого арешту в Нижній Саксонії в листопаді 2019 року. Протягом перебування за гратами йому зробили операцію на серці в розташованій поблизу лікарні.

 

У коментарі окремим ЗМІ Онищенко повідомив, що вже перебуває на волі в Ольденбурзі і почуває себе добре.