Порошенко обіцяє добровільно прийти на допит у ДБР

18:33, 27.02.2020
Порошенко обіцяє добровільно прийти на допит у ДБР

Петро Порошенко регулярно відвідує ДБР.

П’ятий президент України Петро Порошенко заявив, що прийде на допит в ДБР без застосування силового приводу.

 

Про це Петро Порошенко повідомив у соцмережах в четвер.

 

«Наголошую – завтра я прибуду на допит сам, попри те, що ці переслідування – політично вмотивовані. Попри те, що сьогодні ми отримали рішення Вищого антикорупційного суду, прозоро сформованого за участі міжнародних експертів, яким визнано, що влада віддає незаконні накази щодо мого політичного переслідування», - заявив нардеп Порошенко.

 

Лідер «Європейської солідарності» також заявив, що проти нього майже рік, як фабрикують десятки справ, але висловив впевненість,  ці зусилля ні до чого не призведуть, тому що він «і як Президент, і як громадянин  завжди дотримувався законів».

 

Порошенко додав, що рішення  про його силовий привід на допит є незаконним і це буде доведено в Європейському Суді. І нагадав, що днями ДБР оголосило про підозру його соратниці по «Європейській солідарності» Софії Федині. Саме тому він вважає дії чинної влади тиском і залякуванням опозиції.

 

«Тиск і залякування не змінять нашої позиції на захист європейського та євроатлантичного вибору. Ми сильні, і гідно пройдемо будь-які випробування. Ми не себе захищаємо, а Україну. Бо Україна для нас понад усе. Слава Україні!», - заявив пан Порошенко.

 

Як повідомляла «УМ», 21 лютого Печерський суд Києва дозволив Державному бюро розслідувань здійснити примусовий привід Порошенка на два допити у ДБР – 28 лютого і 6 березня. Захист Порошенка назвав рішення політичними і оскаржив їх у п’яти інстанціях.

 

Виконувачка обов'язків голови ДБР Ірина Венедіктова пояснювала, що Порошенко 30 разів не прийшов на допит, у зв'язку з чим бюро підготувало пакет доказів для силового приводу.