Порошенка дозволили примусово привести на допит у ДБР

20:03, 21.02.2020
Порошенка дозволили примусово привести на допит у ДБР

Петро Порошенко частий гість у ДБР.

Печерський суд Києва дозволив Державному бюро розслідувань здійснити примусовий привід експрезидента Петра Порошенка на два допити у ДБР, які заплановано 28 лютого і 6 березня.

 

Цю інформацію неофіційно оприлюднили в окремих ЗМІ представники ДБР.

 

А нардеп від фракції «Слуга народу» Олександр Дубинський навіть опублікував у Facebook копію одної з ухвал суду, яка стосується лютневого допиту. У тексті зазначається, що суд таким чином задовольнив клопотання слідчого ДБР Корецького О.П.

 

 

Згідно з цим рішенням, Порошенка кличуть на допит у справі, порушеній 27 червня 2019 року за ч.2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч.2 ст. 367 (службова недбалість) і ч.2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу.

 

У свою чергу адвокат Порошенка Ігор Головань заявив у Facebook, що це рішення було «таємним», і суд не повідомив Порошенка про своє засідання, як цього вимагає закон. «Тобто ухвала є очевидно неправосудною», - наголосив Головань.

 

Адвокат також вважає, що таке рішення мав ухвалювати не Печерський суд, а Шевченківський. І додає: «Такий поспіх і повне нехтування законом можна пояснити лише політичним тиском з боку Офісу президента, який - принагідно нагадуємо – задокументований на так званих «плівках Труби».

 

На думку пана Голованя, «сплеск активності правоохоронців» приурочений до чергової закордонної поїздки Петра Порошенка, яка запланована на 25 лютого.

 

«Це є очевидною ознакою прямого негласного і незаконного стеження за Порошенком з боку чинної влади. Це те, що називають «поліцейською державою, - обурюється захисник Порошенка. - Це «рішення» порушує практику Європейського суду з прав людини і буде нами оскаржено, ми також подамо скаргу до Вищої ради правосуддя на притягнення судді до відповідальності».

 

Нагадаємо, слідчі ДБР розслідують низку кримінальних проваджень, в яких фігурує нардеп від фракції «Європейська солідарність» Петро Порошенко. Сам експрезидент вважає усі провадження політично вмотивованими і дорікає нинішньому керівництву держави тим, що окремі її представники бажають помсти.