Ігор Коломойський хоче не «Приватбанк», а $2 мільярди від держави

12:07, 08.04.2019
Ігор Коломойський хоче не «Приватбанк», а $2 мільярди  від держави

Ігор Коломойський (фото з відкритих джерел)

Олігарх та колишній власник "Приватбанку" Ігор Коломойський заявив, що не прагне повернути банк у свою власність, але вимагатиме від держави компенсацію "за незаконну націоналізацію банку", зокрема планує повернути 2 мільярди доларів капіталу банку.
 
Про це Коломойський, який нині проживає в Ізраїлі, повідомив в інтерв’ю "Економічній правді".
 
"Мені не потрібен Приватбанк. Але там лежало два мільярди доларів капіталу. Нехай повернуть, і немає питань", - сказав Коломийський.
 
Він додав, якщо суд встановить, що щось було неправильно або незаконно зроблено під час націоналізації, то "будемо якось домовлятися, вирішувати або судитися".
 
"Не обов'язково ж відразу судитися. Мені незрозуміла позиція держави. Вони хочуть залишити собі Приватбанк? Нехай залишають", - сказав олігарх.
 
За його словами, "Приватбанк" є тягарем для держави. Він додав, що після зміни влади в Україні він розраховує на "чесний і справедливий суд і чесну правову оцінку (націоналізації банку, - ред.)".
 
Олігарх також заявив, що на його думку за президентства Петра Порошенка "ніякого справедливого суду в країні не буде". 
 
"Я нікуди не поспішаю. Для мене це не питання життя і смерті. Питання не в грошах, а в принципі", - заявив Коломойський.
 
Водночас, як повідомив колишній міністр фінансів України Олександр Данилюк в інтерв’ю телеканалу ZIK, юридичного механізму повернення націоналізованого "Приватбанку" попереднім власникам, олігархам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, наразі немає, навіть за наявного рішення суду на користь олігархів.
 
"Я просто проходив через весь цей процес, я пам’ятаю, що відбувалося. Я не бачу, яким чином, навіть якщо буде рішення суду, як можна повернути банк попереднім власникам. Просто не існує юридичного механізму", - повідомив Данилюк.
 
За його словами, пов’язувати ймовірну перемогу Володимира Зеленського на президентських виборах з поверненням "Приватбанку" у власність попередніх власників або отримання ними будь-якої компенсації за націоналізацію банку є безпідставним.
 
Зазначимо, що Олександр Данилюк був міністром фінансів України до 2018 року. Саме за його каденції відбувалась націоналізація "Приватбанку" та почались судові процеси над колишніми власниками банку, зокрема у Високому суді Англії, який заморозив активи олігархів.
 
Наразі Данилюк є представником команди кандидата в президенти України Володимира Зеленського.
 
Як відомо, в грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів "Приватбанку", найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку".
 
Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155 мільярдів гривень.
 
У вересні 2018 року Окружний адміністративний суд Києва підтвердив правомірність прийнятого Нацбанком рішення про віднесення "Приватбанку" до категорії неплатоспроможних, відхиливши позов клієнта банку.