Купити демократію: як прокремлівські олігархи у Молдові масово підкупали виборців
«Уявіть собі: Бельгія — країна, менша за Молдову. >>
Вибори президента України, що розпочалися у неділю, 31 березня, називають чи не найбільш непередбачуваними у порівнянні з усіма попередніми.
Експерти переконані, що українців чекає другий тур голосування, проте вони не мають одностайної думки, хто ті двоє, котрі змагатимуться за президентське крісло 21 квітня, пише BBC.
Президентські вибори 2019 року - сьомі з часів встановлення незалежності України.
Цьогоріч у виборах бере участь рекордна кількість кандидатів у президенти - 39, хоча спочатку Центральна виборча комісія зареєструвала 44 претенденти на посаду. 5 кандидатів зняли свої кандидатури із балотування.
Результати першого туру голосування Центральна виборча комісія має оголосити не пізніше 10 квітня, хоча вже 1 квітня будуть відомі попередні результати, які ЦВК отримуватиме в електронному вигляді від територіальних виборчих комісій.
Під час першого туру виборів фонд "Демократичні ініціативи", КМІС і Центр Разумкова проведуть "Національний екзит-пол 2019". Тож ще до оголошення офіційних результатів, одразу ж після закриття виборчих дільниць о 20-й годині, соціологи повідомлять про результати опитувань, проведених на виході із виборчих дільниць.
Другий тур голосування, у разі, якщо жоден з кандидатів не набере більше ніж 50% голосів, відбудеться 21 квітня.
За даними Центральної виборчої комісії, на підготовку і проведення виборів в Україні буде витрачено 1,95 млрд гривень.
Тільки на друк виборчих бюлетенів із державного бюджету витрачено близько 165,6 млн гривень. Довжина бюлетеня, який одержать виборці на дільницях, - 80 сантиметрів.
У Центральній виборчій комісії підрахували: якщо викласти один за одним всі бюлетені, то загальна довжина становитиме 24,3 тис кілометрів - це відстань від Києва до столиці Уругваю.
Через анексію Криму та війну на Донбасі кількість виборців, які мають прийти на виборчі дільниці 31 березня, як і на президентських виборах 2014-го року, суттєво відрізнятиметься від попередніх виборів.
За даними Державного реєстру виборців, до загального списку виборців внесено близько 30 мільйонів людей. Приблизно така ж кількість була на позачергових президентських виборах у 2014 році, коли вже був анексований Крим і почалася окупація частини Донбасу.
За два тижні до голосування кілька провідних соціологічних компаній продемонстрували суттєві розбіжності у результатах досліджень, передусім трьох найрейтинговіших кандидатів. Якщо одна з компаній давала близько 15% відриву одного із кандидатів від двох інших, то інша вказувала, що відрив між лідером і його найближчим суперником не перевищує статистичної похибки.
Соціологи не мають єдиної думки про те, хто виходить у другий тур голосування. Пояснюючи такі розбіжності, вони запевняли, що ситуація нестабільна і змінюється мало не щодня. Як доказ вони наголошували, що близько 40% опитаних ними людей не визначилися зі своїм кандидатом, а тому після закриття виборчих дільниць можливі сюрпризи і несподіванки.
«Уявіть собі: Бельгія — країна, менша за Молдову. >>
Першою реакцією багатьох (і в Україні, й у країнах ЄС, і в самих Сполучених Штатах) на звістку про переконливу перемогу Трампа і трампістів був розпач. >>
Як саме завершити війну росії проти України майбутній президент США, республіканець Дональд Трамп наразі ще остаточно не вирішив. >>
Дональд Трамп, кандидат у президенти США від Республіканської партії заявив, що він став 47-м президентом США за результатами виборів. >>
За результатами підрахунку всіх голосів, у другому турі виборів президента Молдови перемогу здобула чинна глава держави Майя Санду. >>
У керівній партії Грузії "Грузинська мрія" заявили, що не будуть відкликати закон "Про прозорість іноземного впливу", який став однією з причин погіршення відносин країни із західними партнерами і замороження руху країни в ЄС. >>