Ще один: підозру в держзраді оголошено нардепу Шевченку
Про підозру у державній зраді правоохоронці оголосили народному депутату України Євгенію Шевченку. >>
Олег Грицак (у центрі) не дав коментарів, як він уникнув відповідальності за переслідування майданівців (скріншот відео)
Син голови Служби безпеки України Олег Грицак уник відповідальності за переслідування активістів Євромайдану, коли в судах він вимагав арешту для трьох учасників акцій протесту проти свавілля режиму Януковича.
Про це повідомляє Данило Мокрик у програмі "Наші Гроші з Денисом Бігусом".
При цьому наголошується, що, на відміну від своєї екс-начальниці, Олег Грицак не був люстрованим та не отримав підозру у злочині.
"У розпорядженні редакції Bihus.Info є одразу три ухвали Оболонського районного суду міста Києва, в яких прокурор Олег Грицак виступає в суді проти активістів Революції. 22 січня 2014 року він разом із колегою-прокурором просив арештувати на 2 місяці студентів Університету ім. Карпенка-Карого Вадима Ковальова і Данила Окулова. 24 січня син нинішнього глави СБУ підтримував таке саме клопотання проти активіста з Тернопільщини Сергія Сімонова", - зазначається у розслідуванні.
В усіх трьох випадках, про які відомо BIHUS.Info, суд відмовляв Олегу Грицаку і його колегам у задоволенні клопотання, і натомість відпускав затриманих активістів під домашній арешт. В цьому Віталій Титич, адвокат родин Небесної Сотні, також бачить ознаку порушень з боку прокуратури.
“Це означає, що ті порушення були настільки грубі, що прокурори так “зашкварилися” тим, що вони принесли, що навіть в тій ситуації, коли був доволі серйозний тиск на суддів, вони не знаходили можливості задовольнити це”, - пояснив він.
Якщо ж говорити про досвід, то хоч Олегу Грицаку у січні 2014 було лише 24 роки, він мав уже чималий стаж роботи. Спершу він 3 роки пропрацював юристом ТОВ “Ольвія-1”, а потім - 2 роки в органах прокуратури.
Під час та після Революції Олег Грицак ще певний час пропрацював під керівництвом Ілони Клюге - у військовій прокуратурі Центрального регіону. Згодом Ілона Клюге потрапила під дію Закону “Про очищення влади” - тобто під люстрацію.
Натомість Олега Грицака люстрація не торкнулася. Хоча Закон прямо передбачає, що під його дію підпадає у тому числі “працівник органу прокуратури, який… підтримував клопотання про застосування запобіжних заходів, підтримував державне обвинувачення в суді” щодо активістів.
Навпаки, через 4 місяці після того, як Ілоні Клюге офіційно оголосили про підозру, Олега Грицака призначили заступником прокурора Полтавської області. У Полтаві журналісти Bihus.Info намагалися отримати від Олег Грицака відповідь бодай на одне запитання: чи сьогодні він вважає законними притягнення активістів і студентів до відповідальності. Однак син глави СБУ відмовився на нього відповідати:
“Якщо у вас є будь-які запитання, будь ласка, звертайтеся з офіційним запитом у прес-службу, ми вам дамо на все відповідь”, - сказав прокурор.
Журналісти відправили запит на електронну пошту відомства, але відповіді не отримали.
Нагадаємо, сина міністра МВС Олександра Авакова намагалися притягнути до відповідальності у справі про закупівлю неякісних рюкзаків для Національної гвардії, але справа розвалилася.
Про підозру у державній зраді правоохоронці оголосили народному депутату України Євгенію Шевченку. >>
Народного депутата Андрія Одарченка 14 листопада ВАКС визнав винним у спробі підкупити за біткоїни ексголову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма. >>
За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Офісу Генпрокурора народного депутата України VI скликання від «Партії регіонів» та колишніх начальника міліції громадської безпеки і заступника командира київського «Беркуту» засуджено до 5 років позбавлення волі. >>
Президент Зеленський підписав закон про зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України у зв'язку з ратифікацією Римського статуту Міжнародного кримінального суду. >>
НКЦК обмежив використання месенджера Telegram у державних органах, військових формуваннях та на об'єктах критичної інфраструктури. >>
Російський генерал-лейтенант Сергій Кобилаш, який командував ракетним ударом по лікарні «Охматдит» у Києві, отримав підозру. >>