Аркадій Бабченко живий: сенсаційне спростування СБУ

17:31, 30.05.2018
Аркадій Бабченко живий: сенсаційне спростування СБУ

Аркадій Бабченко в компанії голови СБУ Василя Грицака і Генпрокурора Юрія Луценка. (Фото Радіо Свобода)

Російський журналіст Аркадій Бабченко – живий, а повідомлення про йго вбивство було частиною спецоперації Служби безпеки.

 

Про це повідомив глава СБУ Василь Грицак під час брифінгу в середу ввечері.

 

За його словами, російські спецслужби через посередника в Україні замовили вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка колишньому учаснику АТО.

 

Що сказала СБУ?

 

"Співробітники Служби безпеки України провели затримання виконавця злочину, яке відбулося сьогодні декілька годин тому, - сказав Грицак. І повідомив, що Служба безпеки завчасно отримала інформацію про підготовку  замаху на життя Аркадія Бабченка.

 

"Зараз я можу повідомити деталі спецоперації Служби безпеки України, завдяки якій нам вдалося не тільки зірвати цинічну провокацію, але й задокументувати підготовку російськими спецслужбами цього зухвалого злочину", – заявив керівник спецслужби.

 

І додав: "Я міг би принести співчуття родині Аркадія Бабченка, але не буду цього робити. Навпаки, сьогодні я привітаю Аркадія з третім днем народження і запрошую його до зали".

 

Після чого Бабченко зайшов до зали. Журналіст попросив вибачення у всіх за те, що змусив пережити "все це". Окремо він попросив вибачення у своєї дружини і подякував СБУ за те, що зберегли йому життя.

 

Пояснення Бабченка

 

Бабченко пояснив, що операція готувалася два місяці, але про замах на нього йому повідомили місяць тому, варіантів брати чи не брати участь в інсценуванні власного вбивства, за його словами, у нього не було.

 

"Я бачив, як хлопці працювали, носом бурили, як буйволи. Сьогодні ця людина затримана. Деталі говорити не буду. Злочин доведено. Всі докази на обличчя", - сказав Бабченко. - Моє життя зберегли, але найголовніше запобігти більш серйозним терактам і люди готувалися серйозно".

 

За його словами, у замовників було його фото з паспорта, яке є тільки у паспортному столі, що, на його думку, свідчить про причетність російських держорганів до підготовки його вбивства.

 

Бабченко зазначив, що злочин готувався до Ліги Чемпіонів і він як міг затягував час: "То ногу зламав, яку не ламав насправді, то нібито поїхав кудись".

 

Говорячи про суму, яку за нього запропонували вбивці, Бабченко сказав: «Я не погано коштую, слухайте. Половину справи зроблено, я свою роботу виконав. Я поки ще живий. Не дочекаються».

 

Убивство, яке не відбулося

 

Зауважимо, що про те, що в Аркадія Бабченка стріляли, почали повідомляти його колегам з ATR по телефону. Одним з перших подзвонили Айдер Муждабаєву під час зустрічі з Романом Безсмертним ввечері у вівторок, на якій було чимало журналістів.

 

Потім смерть підтвердила речниця поліції міста Києва. Згодом з'явилися підтвердження та подробиці загибелі  від дружини та інших колег по ATR.

 

Сам Аркадій Бабченко неодноразово повідомляв про те, що його збираються вбити. Колеги з Росії написали, що у нього залишилися прийомні діти.

 

Кияни та експерти звинувачували Росію у вбивстві Бабченка, яке виявилося інсценуацією в рамках спецоперації СБУ.