Спецпредставник Трампа відклав візит до Києва до інавгурації
Кіт Келлогг, спецпредставник новообраного президента США Дональда Трампа в Україні, відклав поїздку до Києва та інших європейських столиць до інавгурації Трампа 20 січня. >>
Петро Порошенко під час урочистостей з нагоди 100-річчя створення прикордонного відомства України.
Створення єдиної помісної української православної церкви є не лише релігійним питанням, а й геополітичним, адже йдеться про захист духовних кордонів українців.
Про це заявив Президент Петро Порошенка під час виступу на Софійській площі з нагоди 100-річчя створення прикордонного відомства України у п'ятницю.
“Моє звернення до Вселенського патріарха було підтримане Верховною Радою України. Це звернення про томос про автокефалію православній церкві в Україні, грамота про нашу церковну незалежність. Воно виходить далеко за межі церковних справ. Воно - не лише про віру, без якої неможлива перемога. Тут не лише релігія, тут є геополітика. Йдеться про наше остаточне ментальне унезалежнення від Москви. Йдеться про захист наших духовних кордонів. Йдеться про національну безпеку і нашу оборону у гібридній війні”, - наголосив глава держави.
За словами Порошенка, Кремль розглядає РПЦ як “один із ключових інструментів впливу на Україну, а саму Україну – як кремлівську "канонічну територію".
“Хіба це не зазіхання на нашу територіальну цілісність, на нашу незалежність, на наш суверенітет? Хіба ми разом не маємо її боронити і в цій сфері?” - підкреслив Президент.
Глава держави також зауважив, що для будь-якої держави політика національної пам’яті є надзвичайно важливою, адже “вона чітко окреслює цю державу, нас у часі та просторі”.
“Над її впровадженням протягом останніх років ми наполегливо працюємо, рівно як і над усіма іншими питаннями, що є важливими для зміцнення нашої Української держави і нашої української ідентичності”, - сказав Порошенко, додавши, що це стосується і проблематики єдиної помісної православної церкви.
За його словами, вжита протягом останніх 4 років низка ефективних і результативних кроків зміцнили українську національну ідентичність. “Твердо переконаний: якби їх зробили до нас, то, можливо, нас і оминула би та гірка чаша випробувань, яку нам випало випити”, - додав він.
Кіт Келлогг, спецпредставник новообраного президента США Дональда Трампа в Україні, відклав поїздку до Києва та інших європейських столиць до інавгурації Трампа 20 січня. >>
Від 1 січня 2025 року Україна стала 125-ю державою-учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального суду. >>
У Варшаві, Нью-Йорку чи Буенос-Айресі лунатиме «Ще не вмерла…». В Берліні, Празі чи Токіо сьогодні скажуть: «Слава Україні!» І світ відповість: «Героям слава!» Бо Україна не наодинці. Бо з нами – наші друзі. >>
Замість стабілізації оборони Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський почав наступ на команду DeepState. >>
Лідери чотирьох держав, на територіях яких була розміщена ядерна зброя — США, Великої Британії, РФ та України, — 5 грудня 1994 року в Будапешті підписали документ під назвою «Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї». >>
Третій тиждень протестів у Грузії. Перший осінній раунд протистояння почався в жовтні з недовіри до результатів виборів. >>