Глобальний геополітичний тухес. Європа готується стати другим фронтом
Світ злітає з котушок. Однак нам болить наша земля. >>
Міністр МЗС Угорщини Петер Сійярто оприлюднив вимоги до України.
Міністр МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що Угорщина не відмовиться від своєї нинішньої політики щодо українського закону про освіту без юридичних гарантій, та висунув вимоги на адресу України.
Про це Сійярто заявив під час прес-конференції в Будапешті, повідомляється на сайті угорського уряду.
Зокрема, міністр МЗС Угорщини оприлюднив вимоги до України.
За його словами, щоб Угорщина зняла вето, Україна повинна "утримуватися від початку реалізації Закону (про освіту - Ред.), поки не буде згоди про узгоджену кожну деталь законодавства з національними меншинами".
На думку міністра, Київ мав би схвалити рішення про призупинення дії закону: "Якщо український уряд ухвалить рішення про призупинення реалізації закону, поки не завершаться консультації, то це стане хорошою основою для переговорів".
Міністр також підтвердив, що 14 лютого мають розпочатися консультації між Міносвіти та угорською меншиною щодо виконання закону "Про освіту".
Сійярто назвав право вето країни у НАТО "єдиним інструментом, за допомогою якого вона може захистити закарпатських угорців та примусити Україну діяти відповідно до міжнародних норм".
"НАТО планував провести зустріч міністрів оборони НАТО-Україна 14-15 лютого, на яку Угорщина наклала вето, і, відповідно, генеральний секретар Альянсу повідомив державам-членам, що засідання не відбудеться", - розповів Сійярто пресі.
"Хоча вони і намагалися чинити тиск на Угорщину, щоб ми не скористатися своїм правом вето, країна витримала ці зусилля, тому що це обов'язок угорської зовнішньої політики, спрямованої на захист угорців, де б вони не жили", - пояснив угорський міністр.
І додав: "Все має відношення до всього в міжнародній політиці, і з цієї причини Угорщина не погодиться з твердженням, що проблема меншин не повинна бути пов'язана з правом вето в міжнародній організації".
Сійярто зазначив, що кожна країна, яка працює в тісній співпраці з НАТО, проводить та реалізовує щорічні програми.
"І в рамках такої угоди Україна взяла на себе зобов'язання поважати права меншин. Якщо Україна серйозно налаштована на встановлення більш тісних зв'язків з НАТО і Європейським Союзом, то вона повинна виправдати їхні очікування", - зазначив міністр.
Нагадаємо, Будапешт блокує вже друге міністерське засідання НАТО. Угорська влада пояснює, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норму закону про освіту.
У НАТО сподіваються, що Угорщина та Україна домовляться щодо мовного закону, через який Будапешт блокує зустрічі Києва у Північноатлантичному альянсі.
Світ злітає з котушок. Однак нам болить наша земля. >>
Лідер угорської опозиційної партії "Тиса" Петер Мадяр закидає своєму політичному опоненту - прем’єр-міністру Віктору Орбану запрошення до країни російських військових розвідників. >>
У Празі на Староміській площі в суботу, 21 лютого, сотні людей беруть участь у мітингу "Разом за Україну": захід присвячений четвертій річниці військового вторгнення росії в Україну. >>
Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорпуційне бюро 19 лютого опублікували нові записи прослуховувань з операції «Мідас». Цього разу вони призначені ексміністру енергетики і юстиції Герману Галущенку. >>
Проведення президентських виборів одночасно з референдумом щодо мирної угоди з Росією.почала планувати Україна: адміністрація президента США Дональда Трампа наполягала на тому, щоб обидва голосування провели до 15 травня, інакше Україна ризикує втратити запропоновані гарантії США. >>
Перемовини в Абу-Дабі з самого початку не виглядали як шлях до миру — радше як ретельно зрежисована спроба зафіксувати безвихідь. >>