Наступ на DeepState: Сирський хоче мобілізації команди, дискредитації та закриття проєкту - Безугла
Замість стабілізації оборони Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський почав наступ на команду DeepState. >>
Захоплення парламенту Криму в лютому 2014 року (РІА Новини)
Головне розвідувальне управління Росії протягом шести днів від втечі Віктора Януковича до Росії до захоплення будівлі Верховної Ради АРК Крим провело масштабну спецоперацію з метою вплинути на погляди місцевих можновладців та громадськості перед анексією півострова.
Видання The Washigton Post провело розслідування діяльності ГРУ в соцмережах напередодні російської агресії 22-27 лютого.
Журналісти повідомили, що отримали інформацію із секретного звіту російської розвідки.
"Звіт є унікальним "вікном" в діяльність однієї з груп ГРУ протягом шести днів у 2014 році. Починаючи з наступного дня після втечі Януковича, військові шпигуни створили безліч "фейкових персонажів" на платформах соцмереж Facebook і ВКонтакте. "Персонажі" мали представляти простих людей з усієї України, які нібито розчарувалися у протестах на Майдані", - пише The Washigton Post.
Першим "фейком" ГРУ став користувач із ніком "Іван Галіцин", на фото профілю якого був зображений Костянтин Ярошенко - російський контрабандист, засуджений у США.
"Був переворот в Україні. Я живу в Києві. Я був на Майдані, але мирний протест закінчився два місяці тому, коли нас витіснили збройні націоналісти. Це кошмар. Фашисти прийшли до нас знову через 70 років після Другої світової війни. Я не хочу цього майбутнього для України", - такий був коментар до статті в неназваній The Washigton Post британській газеті.
Такий коментар пізніше з’явився в декількох англомовних інтернет-ЗМІ.
За короткий проміжок часу кількість антиукраїнських фейків у соцмережах виросла в рази.
The Washigton Post відмічає, що офіцери ГРУ видавали себе за простих українців, які розчарувалися в ідеях Майдану та були переконані, що владу в Україні захопили "фашисти".
Офіцери ГРУ використовували оплачували рекламу в Facebook, щоб швидко збільшити кількість осіб, які бачили інформацію про "фашистів на Майдані".
"Метою кампанії було вплинути на ключових осіб, які ухвалюють рішення, і широку громадськість для виправдання дій російських військових, які 27 лютого в формі без розпізнавальних знаків захопили будівлю кримського парламенту", - зазначають іноземні журналісти.
Вони вказують на те, що російська розвідка використала такий же прийом із розповсюдження неправдивої інформації в соцмережах і під час виборчої кампанії у США в 2016 році.
При цьому The Washigton Post не приводить жодних даних про роботу так званої "Ольгинської фабрики тролів" та ступінь їх залученості в спецоперацію ГРУ.
Замість стабілізації оборони Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський почав наступ на команду DeepState. >>
Дональд Трамп заявив, що чекає на зустріч із правителем рф володимиром путіним, щоб закінчити війну в Україні. >>
Унаслідок вибуху в ранці 17 грудня в Москві загинули генерал-лейтенант Ігор Кіріллов та його помічник. Напередодні СБУ заочно повідомила генералу про підозру. >>
Рада Європейського Союзу в понеділок, 16 грудня, ухвалила 15-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів проти Росії, у який увійшли 54 людини та 30 організацій. >>
До 15 років увʼязнення в Україні заочно засудили голову Держдуми рф Вʼячеслава Володіна. Його визнали винним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. >>
Лідери чотирьох держав, на територіях яких була розміщена ядерна зброя — США, Великої Британії, РФ та України, — 5 грудня 1994 року в Будапешті підписали документ під назвою «Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї». >>