День пам'яті Михайла Біласа: 9 років тому не стало видатного українського митця
Сьогодні день пам'яті найпотужнішого українського представника текстильних мистецтв - Михайла Біласа (1924-2016), якому було відміряно 91 рік жити і творити красу. >>
Німецька компанія передала близько 100 фортепіано для музичного ліцею та мистецьких шкіл України. (Фото: сайт МКСК)
Для українських мистецьких шкіл та Київського державного музичного ліцею імені Миколи Лисенка німецька компанія C. Bechstein Pianoforte AG передала близько 100 фортепіано W. Hoffman .
Як інформує УМ, про це повідомили на сайті Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.
Напередодні міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький прибув із робочим візитом до столиці Німеччини – Берліна.
C. Bechstein Pianoforte AG – один із провідних світових виробників акустичних фортепіано преміального сегменту.
Зустріч відбулася за участі:
міністра культури та стратегічних комунікацій України Миколи Точицького,
директорки українського благодійного фонду "Карл Бехштейн" Ірини Ноніашвілі,
директора ТОВ "Грандпіано", офіційного представництва C.Bechstein в Україні Віктора Михайлова,
директора німецького фонду Carl Bechstein Stiftung і культурного менеджера C.Bechstein Грегора Вільмеса та власника C.Bechstein Штефана Фраймута.
Також з німецькою стороною був підприсаний меморандум про співпрацю, який передбачає консолідацію зусиль з розвитку і підтримки українських закладів мистецької освіти.
Точицький висловив вдячність іноземним партнерам за благодійні ініціативи на підтримку молодих музикантів.
Перед цим Точицький обговорив з німецькою колегою Клаудією Рот перспективи поглиблення міжнародної співпраці у сфері відновлення культури і створення можливостей для підтримки митців в Україні під час війни.
Ішлося, зокрема, про співпрацю в контексті майбутньої Міжнародної конференції з питань відновлення (URC2025), яка відбудеться в Римі, а також у контексті участі України в цьогорічному Берлінале.
Серед іншого, Точицький наголосив на важливості посилення співпраці у сфері протидії незаконному переміщенню культурних цінностей.
Він висловив вдячність держміністерці ФРН за всебічну підтримку української культурної сфери від початку повномасштабного вторгнення російських військ, зокрема й за підтримку України у Франкфуртському книжковому ярмарку, що дозволяє налагодити тісну співпрацю з іноземними партнерами для підсилення та розвитку українського книговидання.
Також міністр подякував Рот за підтвердження участі в Конференції з питань культури в Україні "Співпраця заради стійкості", яка стане платформою для визначення пріоритетів щодо захисту культурної спадщини, обговорення спільних загроз і протидії незаконному обігу культурних цінностей.
Нагадаємо, що Міністерство культури та інформаційної політики затвердило стандарт початкової музичної освіти, за яким будуть працювати музичні ліцеї в Україні.
У свою чергу Благодійний фонд BGV спільно із німецькими донорами #WeAreAllUkrainians та фондом help alliance від Lufthansa Group повністю закінчив проєкт реновації дитячої школи мистецтв ім. Л. Ревуцького у місті Буча.
Додамо, що 30 червня Бучанська міська рада спільно з представниками українського Благодійного фонду BGV офіційно представили оновлений фасад приміщення Бучанської дитячої школи мистецтв.
Як повідомляла УМ, композитор Золтан Алмаші і «Київська камерата» представили ювілейний концерт.
Сьогодні день пам'яті найпотужнішого українського представника текстильних мистецтв - Михайла Біласа (1924-2016), якому було відміряно 91 рік жити і творити красу. >>
Повернути костел Святого Миколая у Києві в користування парафії Римсько-Католицької церкви зобов'язав Міністерство культури Дніпропетровський окружний адміністративний суд. >>
У День Соборності України, 22 січня, у Колонній залі Національної філармонії України відбувся авторський концерт одного з найвідоміших українських композиторів сучасності, Заслуженого артиста України та лауреата державних премій – Золтана Алмаші. >>
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
До основної конкурсної програми 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю вперше за 25 років відібрали стрічку української режисерки: цьогоріч - це фільм Катерини Горностай "Стрічка часу". >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>