Як Херсонщина стала кінозіркою. У «Мистецькому арсеналі» триває проєкт трьох фільмів
Простором стійкості, любові, втрат, бережливого ставлення до спогадів про український південь стала документально-містична виставка «Херсон. >>
З метою забезпечення ефективного функціонування Державного підприємства «Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка», Державне агентство України з питань кіно наказом призначило на посаду генер (Фото: сайт Держкіно)
Директором державного підприємства "Національна кіностудія художніх фільмів ім. Олександра Довженка" Державне агентство з питань кіно призначило кінорежисера, продюсера Андрія Дончика.
Як інформує УМ, про це 10 травня повідомила пресслужба агентства на сайті відомства.
У Держкіно зазначили, що через воєнний стан нового керівника кіностудії призначили без конкурсного відбору.
Андрій Дончик – кіно- і телережисер, продюсер, заслужений діяч мистецтв України. Володар призу кінокритиків Венеційського кінофестивалю (1992 рік), член Національної спілки кінематографістів. Був головою Ради з державної підтримки кінематографії у 2019-2021 роках.
На початку кар'єри працював асистентом режисера на кіностудії імені Довженка. Серед зрежисованих ним фільмів: "Володимир Сосюра" (1983), "Загибель богів" (1988), "Кисневий голод" (1992) і "Украдене щастя" (2004).
На телебаченні був режисером програм "Телеманія" (1996), "Без табу" (1997). З 1999 року до травня 2004 року працював головним режисером каналу "1+1".
У 2016-2018 роках був членом Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. У 2018 був обраний головою Експертної ради з відбору кінопроєктів для надання державної фінансової підтримки на виробництво та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування при Міністерстві культури.
Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка була заснована в 1925 році. На той час стала найбільшою кіностудією СРСР та забезпечувала близько половини радянського кіновиробництва.
Першим фільмом кіностудії стала дитяча стрічка "Ванька та "Месник" режисера Акселя Лундіна. Її почали знімати 12 жовтня 1927 року, і через добудову павільйонів фільмували навіть вночі.
Одразу зі зйомками перших фільмів на студію прийшли режисери Олександр Довженко, Арнольд Кордюм, Іван Кавалерідзе, Фавст Лопатинський, оператори Данило Демуцький, Йозеф Рона, Олексій Панкратьєв, літератори Микола Бажан, Олександр Корнійчук, Гордій Брасюк.
Як повідомляла УМ, Пристрасті Держкіно: кіноспільнота вимагає перенаправити кошти з підтримки кінематографії на ЗСУ.
Простором стійкості, любові, втрат, бережливого ставлення до спогадів про український південь стала документально-містична виставка «Херсон. >>
Український композитор та опермейстер Ігор Поклад пішов з життя у віці 83 років. >>
Уряд не захотів висунути Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня на посаду вдруге через його незалежність та ініціативність, а також через те, що вказував на недоліки у проведенні державної мовної політики. >>
Перелік елементів нематеріальної культурної спадщини Міністерство культури та стратегічних комунікацій України розширило обрядом «Дівування» у Баштанці на Миколаївщині і мосяжними традиціями Гуцульщини. >>
Про підтримку мовного омбудсмена Тараса Кременя заявили українська поетеса-шістдесятниця Ліна Костенко та її донька письменниця, професорка Оксана Пахльовська; вони також долучили свої підписи до відкритого звернення із закликом повторно призначити його на посаду. >>
Керівницю дочірнього підприємства Одеської кіностудії Odesa Film Production Ганну Дочеву призначили виконувачкою обов'язків голови правління кіностудії. >>