Як Херсонщина стала кінозіркою. У «Мистецькому арсеналі» триває проєкт трьох фільмів
Простором стійкості, любові, втрат, бережливого ставлення до спогадів про український південь стала документально-містична виставка «Херсон. >>
ДахаБраха випустив нову пісню вперше за два роки: відео до пісні «У горлі ком» покликане пояснити, чому варто допомагати українцям. (Фото: «У горлі ком» / «ДахаБраха»)
Нову пісню «У горлі ком» презентував всесвітньовідомий український гурт «ДахаБраха» із відеокліпом, який створили на основі світлин та відео з укриттів, надісланих громадянами.
Як інформує УМ, про це повідомив соліст гурту Марко Галаневич у Фейсбуці.
«Ми б хотіли, нагадати, світові, за яких умов живуть українці останні два роки. І знову, просити про підтримку як звичайних людей так і урядів західних країн. Від їх допомоги залежить доля людей, скільки українці ще мають так жити і чи житимуть взагалі.
Ми мріяли, що в день випуску цієї роботи її тема стане вже неактуальною. На жаль, в цей день відбулася чергова трагедія в Одесі. Від російських обстрілів загинули цивільні люди і знову маленькі діти. Кожен новий день лиш примножує наш біль», — розповів Марко Галаневич у коментарі The Village.
Також музиканти закликають підписати петицію Make Russia Pay, ініційовану «Центром громадських свобод». Це — звернення до лідерів країн G7 та держав-членів ЄС із закликом використати російські заморожені гроші на підтримку й відбудову України. Підписати петицію можна за посиланням.
Додамо, гурт «ДахаБраха» анонсував світовий тур до 20-річчя творчості. Європейська частина туру триватиме з 14 листопада до 14 грудня включно. Гурт дасть концерти в 16 країнах: Польщі, Чехії, Німеччині, Данії, Фінляндії, Латвії, Норвегії, Швеції, Швейцарії, Бельгії, Іспанії, Португалії, Австрії, Угорщині, Словаччині й Ісландії.
Як повідомляла УМ, Гурт МУР випустив мюзикл про поетів Розстріляного відродження.
Простором стійкості, любові, втрат, бережливого ставлення до спогадів про український південь стала документально-містична виставка «Херсон. >>
Виставка «Мистецтво після 2000-го. Глосарій» у Києві відкриватиметься 18 липня і триватиме до 24 серпня. >>
Минулого тижня українські митці, дослідники і музейники активно стратегували у Римі. >>
У жовтні цього року виповнюється 200 років від дня смерті Дмитра Степановича Бортнянського (1751—1825). >>
У Національному художньому музеї України в Києві показують роботи Івана Падалки, Давида Бурлюка, Віктора Пальмова, Оксани Павленко та інших художників, чиї роботи опинилися у 1937—1939 роках у так званому Спецфонді — спеціально створеному засекреченому зібранні картин українських митців >>
Український композитор та опермейстер Ігор Поклад пішов з життя у віці 83 років. >>