100-літній ювілей: «Українське радіо» відзначає річницю з дня першого виходу в ефір
«Українське радіо» 16 листопада святкує 100 років мовлення і День працівників радіо, телебачення та зв'язку України. >>
Ірина Калініна, 32-річна поранена вагітна жінка, винесена з пологового будинку лікарня, яка була пошкоджено під час рос авіаудар по Маріуполю. Її дитина, названа Мирон був мертвонародженим і через півгодини Ірина також померла. (Фото: Evgeniy Maloletka)
Найавторитетнішу премію для фотожурналістів - World Press Photo 2023 здобув український фотограф Євген Малолєтка. Його знімок з розбомбленого росіянами пологового будинку Маріуполя журі визнало Фотографією року.
Як інформує УМ, про це повідомили на сайті World Press Photo.
Раніше серія знімків Малолєтки з обложеного російськими окупантами Маріуполя потрапила до списку лауреатів World Press Photo 2023 у категорії Європа.
"На думку журі, цей знімок відображає абсурдність і жах війни. Це точне відображення подій року і доказ воєнних злочинів, скоєних російськими військами проти цивільного населення України. Зображення постає як глибоко болючий історичний факт і привертає увагу до вбивства майбутніх поколінь українців. …Журі сподівається, що світ зупиниться і визнає нестерпні реалії цієї війни та замислиться над майбутнім України", – так прокоментували організатори перемогу знімка Малолєтки.
Український фотограф Євген Малолєтка.
Загалом цього року на 66-й щорічний фотоконкурс World Press Photo надійшло 60 448 фотографій від 3 752 фотографів. 30 фотографів здобули регіональні нагороди та отримали почесні згадки. Сьогодні ж організатори назвали чотирьох глобальних переможців World Press Photo 2023.
Крім Малолєтки, переможцями World Press Photo 2023 також стали:
Розповідь року – Мадс Ніссен із серією знімків "Ціна миру в Афганістані" (Фото: Mads Nissen).
Довгостроковий проект – Ануш Бабаджанян з серією про водопостачання в Центральній Азії (Фото: Anush Babajanyan).
Відкритий формат – Мохамед Махді з веб-проектом, що досліджує, як підвищення рівня моря впливає на єгипетське рибальське село Аль-Макс (Фото: Mohamed Mahdy).
У грудні 2022 року Євген Малолєтка став фотографом року за версією The Guardian. Перед початком повномасштабного вторгнення РФ він документував події у Казахстані, але у січні повернувся додому через зростання загрози великої війни. Спершу він базувався у Харкові, а далі у складі команди Associated Press з Мстиславом Черновим і Василисою Степаненко виїхав до Маріуполя. Впродовж 20 днів команда фіксувала злочини Росії, але вимушена була поїхати через те, що окупанти почали розшукувати фотографів. Після Маріуполя Малолєтка продовжив працювати у гарячих точках: Харкові, Ізюмі, Херсоні.
У жовтні роботи Чернова і Малолєтки з Маріуполя відзначили премією на французькому конкурсі. А у травні вони стали лауреатами Премії імені Георгія Ґонґадзе.
Як повідомляла УМ, український фотокореспондент Євген Малолєтка став одним із декількох лауреатів премії всесвітньо відомого фотоконкурсу World Press Photo.
«Українське радіо» 16 листопада святкує 100 років мовлення і День працівників радіо, телебачення та зв'язку України. >>
До переліку "Найкращі туристичні села" Всесвітньої туристичної організації ООН (The Best Tourism Villages) – потрапили селища Урич і Ворохта, що розташовані у Львівській та Івано-Франківській областях. >>
Український художник та педагог доби Розстріляного відродження, учень Опанаса Сластіона та Михайла Бойчука, професор живопису Київського художнього інституту Іван Падалка народився 15 листопада далекого 1894 року. >>
Сьогодні, 13 листопада, 135 років від дня народження Остапа Вишні (справжн. – Губенко Павло Михайлович), українського письменника-сатирика і гумориста. Автор збірок «Діли небесні», «Вишневі усмішки», «Кому веселе, а кому й сумне». >>
У кінокоманді, яка працювала над фільмом “Довбуш” - п'ятеро членів творчої групи загинули, щесемеро – зникли безвісти на фронті. >>
У Чернігові в обласному філармонійному центрі в переддень свята працівників культури і мистецтв вшановували достойників цієї сфери. >>