Міжнародну нагороду отримав Музей Ханенків
Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків отримав нагороду CIMAM (Міжнародний комітет музеїв і колекцій сучасного мистецтва) 2024 Outstanding Museum Practice Award. >>
Московський патріархат уже вдруге блокує роботу комісії Мінкульту в Лаврі (Фото з відкритих джерел)
Ченці, парафіяни та священнослужителі знову не впустили на територію Києво-Печерської лаври комісію Міністерства культури та інформаційної політики з приймання-передачі державного майна заповідника для проведення перевірки.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Відомо, що станом на 9:40 представники комісії прийшли, як і 30 березня, до 111 корпусу Лаври, але священнослужителі та парафіяни перешкоджали потраплянню їх всередину будівлі.
Після цього комісія ухвалила рішення в п'ятницю завершити свою роботу. Перед приїздом комісії в УПЦ МП закликали не піддаватись на провокації "спеціально підготованих осіб з числа радикалів".
Директорка департаменту культурної спадщини Мінкультури Мар'яна Томін заявила, що комісія звернеться до поліції, а також подасть позов до суду щодо усунення перешкод користування майном.
"Є вчорашнє рішення уряду. Це означає, що відсутні будь-які правові підстави для перебування монастиря на території заповідника. Ми будемо звертатися спочатку до поліції за статтею 179 Кримінального кодексу, це "Незаконне утримання, осквернення або знищення релігійних святинь". Наступною дією одразу подаватимемо позов до суду щодо усунення перешкод користування майном", - сказала вона.
За її словами, з понеділка, 3 квітня комісія здійснить усі необхідні юридичні дії та дочекається рішення суду для подальшого розвитку подій. "Це наш такий план, ще раз зафіксувавши перешкоди", - заявила Томін.
Водночас, вона наголосила, що влада не має наміру застосовувати силові методи.
Вранці 30 березня стало відомо, що комісію Міністерства культури, яка мала проводити інвентаризацію майна "Києво-Печерського заповідника", не впустили до Лаври прихожани УПЦ МП.
Намісник Києво-Печерської лаври митрополит УПЦ МП Павло в оточенні прихильників пригрозив журналістам побиттям та перешкоджав їхній діяльності.
Як повідомляла УМ, Національна спілка журналістів заявила про масові порушення прав роботи журналістів біля Києво-Печерської лаври.
Кабінет міністрів 30 березня визнав нечинним розпорядження про безоплатне користування УПЦ МП майном Києво-Печерської Лаври і таким чином повернув його в управління державі.
Господарський суд Києва відмовив у забезпеченні позову представників Києво-Печерської лаври УПЦ МП до Національного заповідника "Києво-Печерська лавра". Намісник Лаври митрополит Павло (Лебідь) заявляв, що духівництво УПЦ МП не покине територію Лаври, доки не буде рішення суду.
Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків отримав нагороду CIMAM (Міжнародний комітет музеїв і колекцій сучасного мистецтва) 2024 Outstanding Museum Practice Award. >>
Свого часу, коли я відвідувала місто Рівне, мені дуже сподобався пам’ятник Уласові Самчуку. >>
Майже 100 унікальних робіт представлено у виставці «Дві Марії», яку експонують у залах «Хлібні» Національного заповідника «Софія Київська» до 12 січня — дня народження однієї з головних мисткинь цього вернісажу художниці Марії Примаченко. >>
У Києві в Печерському районі на Звіринці планують віддати під забудову цілий квартал памʼяток історії та архітектури. >>
Київське науково-виробниче підприємство видавництво «Наукова думка», яке існувало 102 роки, оголосило про закриття. >>
ВСУ ухвалив історичне рішення від 26 листопада 2024 року: відмовив у задоволенні позову управлінню Чернігівської єпархії УПЦ МП у праві користування Спасо-Преображенським собором, ХІ століття. >>