Українська анімація у фокусі форуму з копродукції Cartoon Movie 2023 у Бордо
У французькому Бордо відбувся 25-й ювілейний форум із копродукції повнометражних анімаційних фільмів Cartoon Movie. >>
Кадр із фільму "20 днів у Маріуполі" Мстислава Чернова (Скріншот відео)
На американському кінофестивалі Sundance документальна стрічка «20 днів у Маріуполі» українського журналіста Мстислава Чернова здобув нагороду.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України, а також пресслужба кінофестивалю Sundance у Твітері.
Фільм «20 днів у Маріуполі» розповідає про скоєні звірства Росії та те, як місто переживало перші тижні широкомасштабного російського вторгнення — обстріли, загибель мирного населення, бомбардування пологового будинку.
Фільм створений завдяки документальним матеріалам журналістів Associated Press Мстислава Чернова, Євгена Малолєтки та Василіси Степаненко, яких дивом вдалося вивезти 15 березня через гуманітарний коридор.
Раніше повідомлялося, що документальний фільм «20 днів у Маріуполі» українського журналіста Мстислава Чернова увійшов до номінації World Cinema Documentary Competition на американського кінофестивалю Sundance. Тоді мовилося про те, що він змагатиметься з іншими 11 документальними фільмами.
Зазначимо, що нещодавно документальний короткометражний фільм «Я не хотіла знімати воєнний фільм» (I Did Not Want to Make a War Film) режисерки Надії Парфан опублікувало видання The New Yorker. У стрічці розповідається про початок повномасштабної війни Росії проти України.
Режисерка перебувала за кордоном, коли 24 лютого Росія вдерлася до України. Кінострічку вона представила як особистий фільм-есе, де зобразила “болісне повернення додому”.
Документальна стрічка триває 17 хвилин 30 секунд. Надія Парфан розповіла, що звістка про початок російського вторгнення застав її в Дахабі, куди вона з чоловіком їздить взимку щороку.
«Мене звати Надя. Я з України. У мене вдома – зима темна і холодна. Я волію втекти кудись у тепло і повернутися навесні, коли життя знову прокидається. Цей рік був іншим. Зима 2022 року так і не закінчилася»,– каже за кадром режисерка.
Надія Парфан використала у стрічці відео ракетних ударів по Києву, яке зняли очевидці, вторгнення військової техніки РФ у Київську область, мітинги у містах, куди заходили росіяни тощо. Ще вона зняла відео на шляху повернення додому: у деокупованій від росіян Бучі та в обстрілюваному ракетами Києві.
Sundance — американський кінофестиваль незалежного кіно, що проводять кожного року наприкінці січня в штаті Юта. Він вважається одним із найпрестижніших фестивалів для кінопрем’єр.
На кінофестивалі у Південній Кореї фільм «Битва за Україну» отримав нагороду. Стрічку створили у Кам’янці-Подільському у Хмельницій області.
У серпні 2022 року в Україні розпочалось фільмування документального проєкту «Ukrainian Storybox», який розповідатиме історію повномасштабної російсько-української війни. Режисером фільму став британець Девід Белтон.
Воєнна драма «Мати Апостолів» режисера Зази Буадзе отримала головну нагороду на міжнародному кінофестивалі Asia Film Art International Film Festival (AFAIFF) у Гонконзі.
Як повідомляла УМ, ігровий повнометражний фільм «Ти мене любиш?»режисерки Тоні Ноябревої представить Україну у конкурсній програмі Берлінського міжнародного кінофестивалю, де і відбудеться світова прем'єра української стрічки.
У французькому Бордо відбувся 25-й ювілейний форум із копродукції повнометражних анімаційних фільмів Cartoon Movie. >>
Два українські фільми отримали нагороди на 73-му щорічному Берлінському міжнародному кінофестивалі. >>
Про те як знімали сцени з вибухами воєнної драми Ахтема Сеітаблаєва "Мирний-21" про супротив луганських прикордонників на початку війни у червні 2014 року, розповів військовий консультант і співсценарист фільму Анатолій Коцюрба. >>
Представники української кіноіндустрії на берлінському кінофестивалі, що проходить в столиці Німеччини, закликали міжнародну культурну спільноту вимагати звільнення з російського полону правозахисника, журналіста Максима Буткевича. >>
Олена Гончарук, яка перемогла на конкурсі на посаду гендиректора «Довженко-Центру», не підписало контракт з Держкіно, оскільки сторони не дійшли згоди за умовами договору. >>
На Берлінському кінофестивалі відбулася прем’єра фільму Шонна Пенна та Аорона Кауфмана про війну в Україні "Superpower" ("Суперсила") >>