Ткаченко не рекомендує продовжувати оренду Верхньої Лаври із УПЦ МП

19:42, 27.12.2022
Ткаченко не рекомендує продовжувати оренду Верхньої Лаври із УПЦ МП

Угода про оренду Успенського та Трапезного храмів у Верхній Лаврі завершується, проте у Мінкульті її не продовжуватимуть.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що відомство не рекомендуватиме продовжувати з УПЦ МП оренду двох храмів Києво-Печерської лаври.

 

Як інформує Україна молода, про це він повідомив в ефірі національного телемарафону.

 

«Дійсно, спливає угода про оренду Успенського та Трапезного храмів у Верхній Лаврі. Відповідно, до нас звернувся директор заповідника щодо інформування цього питання. Ми, на виконання указу президента щодо перевірки стану справ використання майна Лаври, будемо рекомендувати таку угоду не продовжувати».

 

За його словами, було створено міжвідомчу урядову комісію щодо використання майна Лаври, тому поки триватиме перевірка, ці приміщення не використовуватимуть.

 

«З огляду на те, що на Верхній Лаврі закінчується термін оренди, до того моменту, поки перевірка не буде завершена, таке використання унеможливлюється. Щодо іншого майна – є угоди, які тривають і поки що будуть продовжені до завершення такої перевірки».

 

Щодо майбутнього приміщень Нижньої Лаври Ткаченко нагадав, що у 2013 році з УПЦ МП була укладена безстрокова угода. 

 

«Але є указ і міжвідомча комісія. Нам доведеться перевірити, чи не було там порушень, і з огляду на це ухвалювати рішення»,– пояснив міністр.

 

Як повідомляла УМ, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври митрополит Павло Лебідь звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням не забирати в Української православної церкви Московського патріархату два храми на території Лаври.

 

Читайте також: Конституційний суд України нарешті визнав конституційним закон, згідно з яким Українська православна церква Московського патріархату має змінити назву і вказати свою приналежність до держави-агресора - росії.Цей закон №5309 було ухвалено Верховною Радою ще 20 грудня 2018 року у часи президенства Порошенка, який підписав його. Утім, 49 депутатів (переважно з нині забороненої ОПЗЖ) звернулися до КСУ з поданням щодо його «неконституційності».