Пережив дві світові війни: на Миколаївщині росіяни знищили католицький храм

17:06, 20.11.2022
Пережив дві світові війни: на Миколаївщині росіяни знищили католицький храм

Після російських обстрілів храм, який пережив дві світові війни, відновленню не підлягає

У звільненому селі Киселівка, що на Миколаївщині, російські окупанти повністю зруйнували Храм Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, який пережив дві світові війни 

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє Суспільне  з посиланням на настоятеля парафії отця Олександра.

 

Храм Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у селі Киселівка зруйновано російськими обстрілами. У будівлі відсутній дах, дощем та обсипаною штукатуркою знищено найстаріші ікони. Храм повністю зруйнований і відновити його неможливо», – йдеться у повідомлені.

 

За інформацією отця Олександра, найстаріші образи храму врятувати не вдалося, але більшість ікон зберегли попри те, що від храму залишились кілька стін.

 

 

«Є кімнатка, в якій збереглися наші літургійні речі. Зокрема чаша для «крові Господньої». Дізналися від нашої парафіянки, що вона там перед тим, як загорівся храм, сховала наші ікони, образи, які були в центральній частині. Більшість образів ми врятували, але основну частину понищили дощі, багато понищили польові миші», – зазначив отець Олександр.

 

Він запевняє, що відновити храм неможливо, і поки його не відбудують службу у Киселівці не проводитимуть.

 

 

Зазначається, що у грудні мало виповнитись 170 років від часу зведення храму. Він вцілів під час двох світових воєн і панування комуністичного режиму. 

 

Радянська влада перетворила церкву на склад, а потім на місце ремонту тракторів. У 1990 р. храм повернули вірянам, у 2013 році його освятив єпископ Броніслав Бернацький.

 

Раніше очільник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім повідомив, щоукраїнські захисники звільнили всю територію Миколаївської області від окупантів на правому березі річки Дніпро. 
 


Як повідомляла УМ, з початку повномасштабного вторгнення рашисти знищили та зруйнували щонайменше 183 релігійні споруди у 14 областях України. Найбільше — у Донецькій і Луганській областях.Йдеться про церкви, мечеті, синагоги, освітні та адміністративні будівлі релігійних спільнот.