100-літній ювілей: «Українське радіо» відзначає річницю з дня першого виходу в ефір
«Українське радіо» 16 листопада святкує 100 років мовлення і День працівників радіо, телебачення та зв'язку України. >>
На Warsaw Film Festival відібрали три українські стрічки (Фото з відкритих джерел)
До головної програми 38-го Варшавського кінофестивалю відібрано українські стрічки “Rock. Paper. Grenade" та "Тато", а фільм "Спас" - до 1-2 Competition.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє пресслужба Державного агентства з питань кіно у Фейсбуці.
«Серед 15 фільмів, що відібрані до головної програми Warsaw Film Festival – дві картини, створені за підтримки Держкіно: стрічка української режисерки Ірини Цілик “Rock. Paper. Grenade” (“Я і Фелікс”) та польсько-український фільм “Тато” (“Заморожене добро”) режисерки Анни Маліжевської. Також у конкурсній програмі фестивалю 1-2 Competition - стрічка Максима Наконечного "Спас" (Butterfly Vision)»,- йдеться в повідомленні.
Як зазначає відомство, перша стрічка розповідає про дорослішання: підліткову закоханість, пошуки вчителя і непрості стосунки дітей та поламаних 1990-ми роками дорослих. Водночас друга історія розгортається навколо батька-одинака - далекобійника, який відправляється у несподівану подорож - до усвідомлення цінності батьківства.
Держкіно інформує, що продюсерами стрічки “Rock. Paper. Grenade”, створеної за підтримки Українського Інституту і Göteborg Film Fund, стали Анна та Володимир Яценки. Заразом “Тато” спродюсувала Анастасія Буковська, а фільм підтримали Polish Film Institut та FAMILY PRODUCTION.
Також відомство інформує, що в конкурсній програмі фестивалю 1-2 Competition, було відібрано роботу Максима Наконечного "Спас" - сюрреалістичну історію про жінку-воїна. Зазначається, що світова прем'єра фільму відбулася цьогоріч на Каннському міжнародному кінофестивалі.
Варшавський кінофестиваль щорічно відбувається на початку жовтня у столиці Польщі та має на меті представляти нові фільми світового, європейського та польського кінематографа. 38-й Варшавський міжнародний кінофестиваль пройде з 14 до 23 жовтня 2022 року.
Як повідомляла УМ, на відбір премії «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв та наук цьогоріч з України відправлять лише один повнометражний фільм.
У категорії «Найкращий міжнародний повнометражний фільм» від України буде брати участь стрічка "Клондайк". Її авторкою є Марина Ер Горбач.
«Українське радіо» 16 листопада святкує 100 років мовлення і День працівників радіо, телебачення та зв'язку України. >>
До переліку "Найкращі туристичні села" Всесвітньої туристичної організації ООН (The Best Tourism Villages) – потрапили селища Урич і Ворохта, що розташовані у Львівській та Івано-Франківській областях. >>
Український художник та педагог доби Розстріляного відродження, учень Опанаса Сластіона та Михайла Бойчука, професор живопису Київського художнього інституту Іван Падалка народився 15 листопада далекого 1894 року. >>
Сьогодні, 13 листопада, 135 років від дня народження Остапа Вишні (справжн. – Губенко Павло Михайлович), українського письменника-сатирика і гумориста. Автор збірок «Діли небесні», «Вишневі усмішки», «Кому веселе, а кому й сумне». >>
У кінокоманді, яка працювала над фільмом “Довбуш” - п'ятеро членів творчої групи загинули, щесемеро – зникли безвісти на фронті. >>
Відмовитися від показів фільму "Глухі коханці" російського режисера Бориса Гуца закликало кінофестиваль Tallinn Black Nights Film Festival (PÖFF) Державне агентство з питань кіно. >>