Культура.UA: найголовніші події 2024 року
«Україна молода» склала топ-12 достойників та проєктів, які найпомітніше допомагають утверджувати суб’єктність нашої держави, й присутність Незалежної України на мапі світу. >>
Kalush Orchestra здобув третю за рахунком перемогу України на Євробаченні. (facebook.com/suspilne.eurovision)
Український гурт Kalush Orchestra здобув перемогу у фіналі Євробачення-2022 в ніч на неділю, 15 травня.
За результатами підрахунку голосів професійного жюрі та глядачів конкурсу, наша країна здобула 631 бал, з величезним відривом випередивши Велику Британію (466 балів) та Іспанію (459 бал).
По це повідомляє Україна молода з посиланням на пряму трансляцію пісенного конкурсу.
Це вже третя за рахунком перемога України на «Євробаченні» за весь час: у 2004 році перемогу здобула Руслана, а у 2016-му – Джамала.
Гурт Kalush Orchestra виступав під номером 12 з піснею Stefania.
Дуже важливо, що наприкінці свого виступу лідер Kalush Orchestra Олег Псюк закликав Європу і світ допомогти врятувати захисників Маріуполя та "Азовсталі".
Після цих слів пошуковий запит слова "Азовсталь" у Google збільшився у кілька разів.
Попри побоювання дискваліфікації України через заклик допомоги Маріуполю, цього все ж таки не сталося.
"Ми розуміємо глибокі почуття щодо України зараз і вважаємо, що коментарі Kalush Orchestra та інших артистів, які висловлюють підтримку українського народу, мають скоріше гуманітарний, ніж політичний характер", - зазначили в оргкомітеті «Євробачення».
Україну підтримали й деякі інші учасники конкурсі. Зокрема ісландський гурт Systur завершив виступ фразою «Peace for Ukraine» («Мир для України»)
Окрім того, представник Німеччини оформив свою гітару у кольорі українського прапора та написав на ній «Peace».
Крім того, про Україну наприкінці свого виступу згадали сестри з Ісландії. Дівчата вигукнули "Peace for Ukraine".
А німець Malik Harris був із гітарою з написом Peace на синьо-жовтому тлі.
Президент України Володимир Зеленський також відреагував на перемогу українського гурту Kalush Orchestra на Євробаченні-2022.
«Наша мужність вражає світ, наша музика підкорює Європу! Наступного року Україна прийматиме "Євробачення"! Втретє у своїй історії. І вірю – не востаннє.
Ми зробимо все, щоб одного дня учасників і гостей "Євробачення" приймав український Маріуполь. Вільний, мирний, відбудований!
Дякую за перемогу Kalush Orchestra та всім, хто віддав за нас свої голоси! Впевнений, не за горами наш переможний акорд у битві з ворогом», - написав глава держави у соцмережах.
«Україна молода» склала топ-12 достойників та проєктів, які найпомітніше допомагають утверджувати суб’єктність нашої держави, й присутність Незалежної України на мапі світу. >>
У столичному Національному музеї декоративного мистецтва проходить виставка «70: вчора, сьогодні, завтра», присвячена 125-річчю заснування музейної колекції та 70-річчю з дня утворення музею, як окремої інституції. >>
На Різдво, 25 грудня, на 81 році життя в Чернівцях померла лікарка Марія Марчук, якій легендарний співак Володимир Івасюк присвятив свій хіт "Червона рута". >>
Львів — це місто не лише найароматнішої кави, а й романтичної музичної історії, пов’язаної з Францом Ксавером Моцартом — сином знаменитого австрійського композитора і музиканта-віртуоза Вольфганга Амадея. >>
Усі громадяни України, які досягли 18 років у 2024 році, з 18 грудня отримають 908 гривень для придбання книг українською мовою. >>
Уже чверть століття знаменитий український тенор Анатолій Солов’яненко співає ангелам. >>