Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Усього за три з половиною хвилини авторам короткометражки вдалося передати біль і відчай простого українця. (Фото Держкіно)
На офіційній сторінці Державного агентства України з питань кіно в ютубі виклали у вільному доступі короткометражну стрічку «На своїй землі».
Про це інформує Україна молода.
Хто дивитиметься фільм вперше, навіть не здогадається, що його знято не в ці «гарячі» воєнні дні, а ще в 2018 році. Адже йдеться про нелегкий вибір для багатьох сьогоднішніх українців: поїхати в безпечніше місце, коли довкола рвуться снаряди, чи залишитися вдома. На своїй землі.
Творці фільму, мабуть, і не підозрювали, що стрічка стане пророчою і за кілька років, порушене в ній питання втечі від війни, яке до того вже пережив Донбас, зачепить населення практично всієї України.
Сюжет фільму розгортається навесні. Уляна зібрала речі, щоб поїхати. А Гордій щепить дерева у своєму садку. Бо в цей куточок сільського раю прийшла війна…
Усього за три з половиною хвилини авторам короткометражки вдалося передати біль і відчай простого українця, який через війну змушений покинути все, що впродовж життя творили його руки, який втрачає всю родину і через це втрачає розум сам, який відправляє на боротьбу з ворогом найдорожче - своїх дітей.
Стрічку екранізовано в рамках проєкту «Дивись українське» компанією «Вавілон» за підтримки Деркіно. У ролях: Станіслав Боклан, Ніна Набока, Олександр Биков.
Режисер-постановник Саша Кірієнко, сценарист Федір Янько, оператор-постановник Дмитро Ященков, художник-постановник Олександра Дробот, продюсери Андрій Ризоль, Святослав Ризоль.
Як повідомляла "УМ", нині у кінопрокаті США вийшла історична драма Олеся Саніна "Поводир". Всі кошти підуть на допомогу Україні та українським біженцям.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>