Чому «Сокіл» і «Креонт» мало звучать? До 200-річчя від дня смерті зачинателя української опери Дмитра Бортнянського
У жовтні цього року виповнюється 200 років від дня смерті Дмитра Степановича Бортнянського (1751—1825). >>
Щороку Лозинський організовував «Різдво в Остапа» і збирав у своїй квартирі близько 300 колядників. (facebook.com/andriy.sadovyi)
Відомий художник та іконописець Остап Лозинський відійшов у вічність у віці 38 років у Львові у переддень Різдва, 6 січня.
Як інформує Україна молода, про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий у Фейсбук у четвер.
«Кажуть, коли людина покидає цей світ у такі великі свята, то вона одразу потрапляє до раю. Нехай Остапу там буде світло і добре. А його роботи, як і пам’ять про нього, житимуть вічно», - написав мер Львова Андрій Садовий.
Відомо, що Остап Лозинський - український художник та іконописець.
Народився у квітні 1983 року у Львові та закінчив Львівський державний коледж декоративно-ужиткового мистецтва ім. І. Труша і Львівську національну академію мистецтв. Вчився на аспірантурі Інституту народознавства НАН України.
Художник Роман Зілінко в коментарі місцевому виданню Tvoemisto.tv розповів, що Лозинський помер внаслідок ускладнень від коронавірусу. Він лікувався у Центрі легеневого здоров'я, а перед тим - у лікарні швидкої допомоги.
Остап Лозинський був куратором та співкуратором виставкових та видавничих проектів, ініціатором навчальних програм, майстер-класів та мультимедійних продуктів, співавтором постійних експозицій в Національного музею у Львові ім. А. Шептицького.
Учасник групових та персональних виставок в Україні і закордоном.
Щороку він організовував «Різдво в Остапа» і збирав у своїй квартирі близько 300 колядників.
Читайте також : «Три роки тому ПЦУ отримала Томос про Автокефалію».
У жовтні цього року виповнюється 200 років від дня смерті Дмитра Степановича Бортнянського (1751—1825). >>
У Національному художньому музеї України в Києві показують роботи Івана Падалки, Давида Бурлюка, Віктора Пальмова, Оксани Павленко та інших художників, чиї роботи опинилися у 1937—1939 роках у так званому Спецфонді — спеціально створеному засекреченому зібранні картин українських митців >>
Український композитор та опермейстер Ігор Поклад пішов з життя у віці 83 років. >>
Роман «Релігія» (Х.: Фоліо, 2023) — шоста антиутопія Сергія Постоловського. >>
Танцюристки з Черкас нещодавно зайняли весь п’єдестал на світовому чемпіонаті World of Dance Prague, який проходив у Чехії. >>
У Колонній залі Національної філармонії України в Києві в рамках проєкту «Філармонія нескорених» відбулася прем’єра нового мистецького дійства — перформативної психодрами про нас сьогоднішніх «Людина.com.ua». >>