100-літній ювілей: «Українське радіо» відзначає річницю з дня першого виходу в ефір
«Українське радіо» 16 листопада святкує 100 років мовлення і День працівників радіо, телебачення та зв'язку України. >>
«Дім. Спогади» — це ескіз з металу, що ніби малює обриси українського будинку навколо паливного баку. (uac.gov.ua)
Артінсталяція «Дім. Спогади» з’явиться на станції «Академік Вернадський» у 2022 році.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр на офіційному сайті.
«Дім. Спогади» — це ескіз з металу, що ніби малює обриси українського будинку навколо паливного баку. Для наших дослідників — це живий спогад про дім. Для туристів — можливість познайомитися з Україною через рідний для нас, але не банальний, візуальний образ», — розповідають у НАНЦ.
На території української антарктичної станції є старий паливний бак, який уже не використовується за призначенням. Він потрапляє на більшість туристичних фото і тому його вирішили перетворити на арт-об'єкт.
Старий паливний бак перетворять на арт-об'єкт.
За задумом архітекторів, інсталяція має нагадувати ескіз олівцем — наче хтось згадує свій будинок і робить замальовку з пам'яті.
«Ми запропонували створити інсталяцію, натхненну типовим українським будинком — таким, що асоціюється з теплом, затишком і канікулами в бабусі», — розповідає Слава Балбек, засновник «balbek bureau» і автор ідеї артінсталяції.
І додає: «Ми проаналізували будівлі в різних областях і склали збірний образ українського будинку — з шиферним дахом, димарем і характерними вікнами».
На сторінці «balbek bureau» у Фейсбук зазначено, що їхнім завданням було переосмислити старий паливний бак і перетворити його на об'єкт, привабливий для туристів, стійкий до суворої погоди та безпечний для пінгвінів, які мешкають на острові разом із полярниками.
Архітектори та інженери конструюють інсталяцію «Дім. Спогади» з урахуванням суворої погоди, обмежених ресурсів на станції, а також довгої дороги на криголамі в Антарктиду.
На стінах баку розмістять борди з фактами про Україну та станцію, а також символічними предметами на кшталт грудки чорнозему чи фрагменту вишиванки.
На сьогодні завершені конструкторські роботи і розпочато збирання. Після тестового монтажу за участі полярників в Україні, інсталяція знову буде розібрана, а усі матеріали будуть завантажені на криголам «Ноосфера», щоб відправитися до Антарктиди у січні 2022.
Учасники 27-ї Української антарктичної експедиції на станції будуть вже самостійно споруджувати красу за кресленнями.
Як повідомляла «УМ», біля станції «Академік Вернадський» народилися малюки пінгвінів.
«Українське радіо» 16 листопада святкує 100 років мовлення і День працівників радіо, телебачення та зв'язку України. >>
До переліку "Найкращі туристичні села" Всесвітньої туристичної організації ООН (The Best Tourism Villages) – потрапили селища Урич і Ворохта, що розташовані у Львівській та Івано-Франківській областях. >>
Український художник та педагог доби Розстріляного відродження, учень Опанаса Сластіона та Михайла Бойчука, професор живопису Київського художнього інституту Іван Падалка народився 15 листопада далекого 1894 року. >>
Сьогодні, 13 листопада, 135 років від дня народження Остапа Вишні (справжн. – Губенко Павло Михайлович), українського письменника-сатирика і гумориста. Автор збірок «Діли небесні», «Вишневі усмішки», «Кому веселе, а кому й сумне». >>
У кінокоманді, яка працювала над фільмом “Довбуш” - п'ятеро членів творчої групи загинули, щесемеро – зникли безвісти на фронті. >>
У Чернігові в обласному філармонійному центрі в переддень свята працівників культури і мистецтв вшановували достойників цієї сфери. >>