Першу премію Міжнародного фестивалю мистецтв «Пісенний Спас» імені Володимира Шинкарука розділили українка і палестинець

08:33, 24.09.2021
Першу премію Міжнародного фестивалю мистецтв «Пісенний Спас» імені Володимира Шинкарука розділили українка і палестинець

Три дні тривали змагання учасників конкурсу молодих виконавців імені Володимира Шинкарука Міжнародного фестивалю мистецтв «Пісенний Спас» у трьох номінаціях (Фото Ярослави ГАПОНОВОЇ)

Попри суттєве похолодання, минулі вихідні в Житомирі було гаряче.

 

Три дні тривали змагання учасників конкурсу молодих виконавців імені Володимира Шинкарука Міжнародного фестивалю мистецтв «Пісенний Спас» у трьох номінаціях: конферанс та авторська й естрадна пісня.

 

Їхні виступи викликали палку дискусію серед членів журі, тож вперше в історії конкурсу в номінації «Виконавець естрадної пісні» виявилося аж шість лауреатів.

 

Першу премію розділили Божена Вознюк із Бердичева та палестинець Жалаль Фаттух із міста Наблус.

 

 

Володарями другої стали  Анастасія Смаль із Рівного та Марія Мірошниченко із смт Новопсков Луганської області, а третя дісталася Вадиму Маєвському із Полонного на Хмельниччині та Ірині Кочук-Оман із Житомира.

 

За умовами конкурсу, його учасники мали виконати серед іншого одну з пісень Володимира Шинкарука. Це стосувалося молодих співаків як з України, так і з-за кордону.

 

 

«Конкурсанти цього року досить сильні, нам було складно розподілити місця, тому довго радилися й вирішили, що у номінації «Виконавець естрадної пісні» буде більше переможців, аніж зазвичай, але гран-прі присуджуватися не буде. Отож присуджено 2 третіх премії, 2 других премії та 2 перших премії.

 

Це, напевно, вперше за всі роки існування конкурсу у нас так багато лауреатів. Відзначити хотілося б багатьох, особливо яскраво на фестивалі цього року представлена Луганська область», - розповідає президентка фестивалю «Пісенний Спас» Ірина Шинкарук.

 

В номінації «Виконавець авторської пісні» перемогу святкувала Катерина Гудим із Києва, друге місце отримала львів’янка Наталя Рачун, а третє – Роман Болсуновський з Житомира. В жанрі конферансу перші три премії отримали відповідно Наталія Шмарко з Ірпеня,  Олена Вісковатих із Житомира та Анастасія Слєсар з Чернігова.

 

Крім виступів на великій сцені на фестивалі «Пісенний Спас» конкурсанти мають можливість побувати на майстер-класах відомих співаків, отримати від них професійні поради.

 

«Я вперше на фестивалі «Пісенний Спас», але таке враження, що я тут від самого початку – настільки дружня і творча атмосфера на фестивалі. А для учасників це – колосальний досвід. Було цікаво бачити, з яким інтересом тебе слухають на майстер-класах і як на наступний день змінюються їхні виступи, бо вони взяли до уваги твої поради.

 

Щодо переможців у жанрі естрадної пісні, то хочу сказати, що і Божена, і Жалаль – це вже практично повноцінні концертні одиниці. І якщо вони й далі будуть над собою працювати – ми про них іще почуємо», - поділилася враженнями член журі, співачка  Інеса Братущик.

 

 

Хедлайнером гала-концерту, який відбувся в літньому театрі «Ракушка», став засновник гуртів «Тартак» і «Був’є» Олександр Положинський.

 

У гала-концерті також взяли участь Ірина Шинкарук у супроводі гурту «Кавйор», Алла Попова, Дмитро та Назарій Яремчуки, Олександр Зайченко, Інеса Братущик, Артем Кондратюк, а також лауреати попередніх років Алія Данилюк, Богдан Ярошинський, Єлизавета Щукіна, Дмитро Мельник, Ксенія Дорошенко, Дарина Мартинюк, Людмила Клименко, Аріна Литвинчук, гурт «FoFan», Озізі Макуба, нині відомий як Izi Mafiozo та інші.

 

 Фестиваль «Пісенний Спас» було започатковано у 2015 році. Він названий на честь відомого барда, письменника, конферансьє і педагога, почесного громадянина Житомира Володимира Шинкарука, як залишив цей світ у 2014-му, на 61-му році життя.

 

Фестиваль відбувається за підтримки міністерства молоді та спорту України, Житомирської міської ради та Житомирської ОДА.