Фільми восьмого «Київського тижня критики» — про країну, яка не здається
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
Оксана Білозір, Ігор Поклад, Наталія Шелепницька та Іво Бобул віднині є на Алеї Зірок. (Фото надане організаторами)
У Києві на площі Перемоги відбулася церемонія додавання нових імен до почесного списку Загальнонаціональної акції «Зірка України», яка має 20-літню історію.
Цього разу це відзнаки Ігорю Покладу, Оксані Білозір, Іво Бобулу та Наталії Шелепницькій.
«Зірка України» як символ найвищого визнання була заснована в 2001 році. Тоді ж була закладена й Алея Зірок.
За цей час лауреатами акції ставали найдостойніші, найталановитіші та знакові фігури в галузях культури, мистецтва, спорту, які внесли вагомий внесок в історію України та сприяли піднесенню її міжнародного авторитету.
Всі вони народилися в Україні і своїми досягненнями сприяють формуванню позитивного іміджу нашої країни.
Першою на Алеї з’явилася зірка співака Василя Зінкевича. Потім у різні роки лауреатами цієї нагороди стали: Євгенія Мірошниченко, Сергій Бубка, Хор імені Григорія Верьовки та його керівник Анатолій Авдієвський, Богдан Ступка, Ада Роговцева, Тарас Петриненко, Дмитро Гнатюк, Юрій Рибчинський, Олександр Злотник, Олег Блохін, Мирослав Вантух з Національним заслуженим академічним ансамблем танцю України імені Павла Вірського та інші.
Цього разу до відзначеного переліку додалося ще чотири яскраві зірки. Це Ігор Поклад - видатний український композитор, Народний артист України, лауреат Національної премії ім.Т.Г.Шевченка, кавалер орденів «За заслуги» II та III ступеню та ордену «Ярослава Мудрого» V ступеню. Його пісні вважають народними, зокрема, «Ой, летіли дикі гуси», «Чарівна скрипка», «Пісня про матір», «Посміхнися, доле» і, звичайно ж, «Кохана».
Також свої іменні зірки отримали: співачка, яку називають співучою душею України, народна артистка Оксана Білозір; відомий український співак, композитор, педагог, народний артист Іво Бобул та співачка академічного жанру, актриса, професорка вокалу, композиторка, народна артистка Наталія Шелепницька.
Урочиста церемонія розпочалася з червоної доріжки та привітання цьогорічних лауреатів, лунав гімн «Зірка України». Ростислав Левінзон - голова оргкомітету та Валерій Куцевалов - генпродюсер акції вручили переможцям дипломи та пам'ятні знаки «Зірка України».
По закінченню офіційної частини розпочався концерт, під час якого співали лауреати акції та їхні друзі.
Так, Наталія Шелепницька виконала арію «Хабанера» з опери Бізе «Кармен» та пісню «Сила жінки» (сл. Міли Кирилюк, муз. Н.Шелепницької).
Іво Бобул заспівав «Небеса очей твоїх» композитора Ігоря Поклада, а також свої хіти, музику до яких, до речі, написав сам.
Оксана Білозір виконала шлягер «Україночка» та зворушливу «Чорну квітку», присвячену удовам бійців АТО.
Прозвучали також пісні Ігоря Поклада у виконанні гурту «Кобза» («Куди йдеш ти, дівчина), Оксани Пекун («Зелен клен», «Тиха вода», «Наречена») та твори з репертуару Анатолія Гнатюка. Директорка видавничого дому «АДЕФ Україна» Алла Істоміна презентувала автобіографічну книгу Ігоря Поклада «По той бік роялю».
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У Києві до 3 листопада проходить 9-денний легендарний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», історія якого почалася в 1970 році. >>
Фентезійних творів нині з’являється стільки, що встежити за всіма майже нереально. >>
У Києві є (був) кінотеатр, якому в цьому році виповнилося 113 років. >>
В Україні 29 жовтня - день пам'яті Павла Глазового, улюбленого багатьма поколіннями відомого українського поета-гумориста і сатирика, лауреата премії імені Остапа Вишні, першого лауреата премії імені Петра Сагайдачного (1922-2004). >>
«Ой зійшла зоря вечеровая, над Почаївом стала», Козацька колискова, Кант про Святого Георгія, музичні оповіді про Довбуша, Марусю Богуславку, смерть Петлюри і навіть про московського дурня — це лише кілька з понад 90 пісень про українське минуле >>