Прем’єрні покази українських фільмів пройшли в Каннах

12:43, 13.07.2021
Прем’єрні покази українських фільмів пройшли в Каннах

Україна достойно представлена на міжнародному Каннському кінофестивалі

На 74-му міжнародному Каннському кінофестивалі, який проходить із 6 по 17 липня, відбулися прем’єрні покази фільмів, що цього року представляють Україну.

 

Як інформує УМ, про це 13 липня повідомила пресслужба Держкіно.

 

«На кіноринку Каннського кінофестивалю Marché du Film відбулася презентація "2021 Incentives and Locations: Discover Ukraine", на якій представили конкурентні переваги та виробничі потужності української кіногалузі. А у програмах "Спеціальний показ" (Séance Speciale) та "Тиждень кінокритики" (La Semaine de la Critique) пройшли прем’єрні покази фільмів, що цього року представляють Україну на 74-му Каннському кінофестивалі: документального фільму Сергія Лозниці "Бабин Яр. Контекст" та стрічки Елі Граппа "Ольга" про українську гімнастку», - йдеться, зокрема, у повідомленні.

 

Зазначається, що продюсерам та режисерам з різних країн, фестивальним відбірникам та міжнародним консультантам, що підбирають для фільмів країни з найкращими умовами для зйомок, був представлений новий ресурс Locations in Ukraine – зручний стандартизований онлайн-каталог з інформацією про локації для знімання, переваги та особливості зйомок в Україні. Портал містить нормативно-правові документи, важливі для міжнародної співпраці у сфері виробництва контенту, та матеріали про кіноінституції, фестивалі та головних учасників української кіноіндустрії.

 

На кінофестивалі у Каннах відбулися також світові прем’єри двох фільмів, що цього року представляють Україну. У головному фестивальному палаці відбувся прем’єрний показ документального фільму Сергія Лозниці "Бабин Яр. Контекст", що включений до офіційної програми 74-го Каннського фестивалю у програмі "Спеціальних показів". Фільм та його команду представив особисто генеральний директор Каннського міжнародного кінофестивалю Тьєррі Фремо.

 

Створений у співпраці з Меморіальним центром Голокосту "Бабин Яр" фільм демонструє відреставровані унікальні кадри з українських, російських і німецьких архівів: перші місяці війни, спалені села та військовополонені, вибухи на Хрещатику та покази свідків трагічних подій у Бабиному Яру.

 

Фільм Елі Грапа "Ольга" про українську гімнастку, що має зробити складний життєвий вибір, доки в її країні відбувається Євромайдан, було показано у програмі "Тижня кінокритики". Створену в копродукції Швейцарії, Франції та України стрічку знято в Україні за участі кінокомпанії Pronto Film.

 

 

Додамо, що на прем’єрі була присутня головна акторка фільму – гімнастка з Луганська, вихованка Олімпійського коледжу ім. Івана Піддубного Анастасія Будяшкіна. Глядачі зустріли стрічку оваціями, а преса – позитивними рецензіями.