Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Данило Книшук вважає візит Папи Івана Павла ІІ 20 років тому однією з найвизначніших подій у житті України.
Український скульптор Данило Книшук презентував модель пам'ятника Святому Папi Івану Павлу II у Івано-Франківську з нагоди 20-ї річниці візиту понтифіка до України, який відбувся 23-27 червня 2001 року.
Про це Україні молодій повідомив сам Данило Клишук в середу.
За його словами, він вважає візит Папи Івана Павла ІІ 20 років тому однією з найвизначніших подій у житті нашої країни.
«Мене захопила багатогранність цієї людини: поет, драматург, педагог, богослов, філософ історії, миротворець, феноменолог і, навіть, актор. Іван Павло ІІ є однією з найвпливовіших особистостей ХХ століття, та людиною з безмежно великим і добрим люблячим серцем.
Посол Миру, будівничий мостів. Папа вибачався за помилки минулого, просив прощення за помилки церкви. Ми безмежно вдячнi Папi за мудрий досвiд, за знищення, створених комуністичним тоталiтарним режимом, мурiв між різними народами», - наголосив скульптор.
І нагадує, що Папу шанують і люблять у всьому світі, він і досі надихає мільйони людей своїми вчинками, словами та філософією життя.
Пан Книщук каже, що створив скульптуру з любов’ю і вона наче закликає до миру - взiрець, на який повинна рівнятися людина.
«Я дослiджував пластичнi рiшення iснуючих пам’ятникiв в різних куточках світу, а також вивчав пам’ятники, які створювались іншим святим і Папам. Мені хотілося, щоб образ легко і по-новому б сприймався та звеличувалась душа від споглядання. Вважаю, образ має заспокоювати та надихати людей творити добро. Щоб людина думала про вічне, iдеальне», - наголосив митець на сторінці своїх проєктів «Personality» у Facebook.
ДОВІДКА «УМ»
Книшук Данило Михайлович, народився 2 грудня 1978 р. в м. Києві. До 2005 р. проживав м. Івано-Франківську, де закінчив Івано-Франківський Національний технічний університет нафти і газу. З 2000 р. займався творчою діяльністю, графікою та скульптурою.
В 2012 р. закінчив Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури за спеціальністю «Монументальна скульптура». З 2012 р. також займався любительською журналістикою. Був учасником та переможцем багатьох скульптурних конкурсів. Зараз проживає та працює у м. Києві.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>