Відійшов у засвіти бандурист і поет Ярослав Чорногуз, фото
У віці 62 років 8 квітня пішов із життя бандурист і поет Ярослав Чорногуз. >>
Григорій Чапкіс жив танцями.
У Києві у віці 91 року у неділю помер відомий український хореограф, народний артист України Григорій Чапкіс.
Як інформує УМ, про це повідомив у Фейсбуці його син Григорій та близькі артиста.
За повідомленнями, у Чапкіса з кінця минулого року були проблеми зі здоров’ям.
Відомо, що Григорій Чапкіс помер у лікарні через загострення важкої хвороби та ускладнення після коронавірусу.
Узимку хореограф кілька разів потрапляв до реанімації через двостороннє запалення легень, яке йому діагностували ще у грудні 2020 року.
Григорій Чапкіс народився 24 лютого 1930 року в Кишиневі. Почав танцювати в десять років. Став танцівником Ансамблю пісні й танцю «Трудові резерви», у складі якого виступав перед представниками радянської влади: Сталіним, Ворошиловим, Кагановичем.
Виступав у ансамблі танцю під керівництвом Павла Вірського.
Під час своїх гастролей світом спілкувався з такими особами, як Мао Цзедун, Хо Ши Мін, Фідель Кастро, Сальвадор Далі, імпресаріо і мільярдер Сол Юрок (Соломон Ізраїлевич Юревич).
Згодом відкрив власну школу танців, був членом журі танцювальних шоу. Автор книжки «Любов і танець – секрети довголіття».
У віці 62 років 8 квітня пішов із життя бандурист і поет Ярослав Чорногуз. >>
Харкову не звикати до контрастів, але сьогодні вони відчуваються особливо гостро. >>
Цього року один із найвідоміших сучасних українських художників — Іван Марчук відзначатиме 90-річчя. >>
Серединою 2024-го видавництво «Віват» випустило дві прикметні книжки: «Слова і кулі» та «Діалоги про війну» — збірки інтерв’ю з відомими інтелектуалами задля осмислення нової реальності, у якій ми опинилися. >>
Івано-Франківський драмтеатр успішно представив прем’єру вистави «Маруся Чурай» режисера Ростислава Держипільського, створену за однойменним історичним романом у віршах Ліни Костенко. >>
Чеськословацький проєкт з архітектури та дизайну Inspireli у співпраці з відомим харківським архітектором та реставратором Віктором Дворніковим оголосив конкурс на програму реставрації будинку по вулиці Полтавський шлях, 13/15. >>