Документальний фільм «Віддалений гавкіт собак» данського режисера Сімона Леренґа Вільмонта внесли до шкільної програми для учнів 6-9 класів у Данії.
Як повідомляє Україна молода, про це поінформував асистент режисера стрічки про війну на Донбасі Азад Сафаров у Facebook.
На його думку, в даному випадку йдеться про «м’яку українізацію».
«В Данії школярів 6-9 класів будуть вчити розумінню конфліктів і воєн та прав дітей на базі фільму "Віддалений гавкіт собак". Того самого фільму про 9-річного хлопця Олежку, який живе біля лінії фронту на Донбасі. Фільму, який ми знімали два роки разом з режисером Simon Lereng Wilmont і який підкорив світ», – написав Азад Сафаров.
І додає, що європейські діти під час перегляду цього фільму розумітимуть, з чим стикаються десятки тисяч українських дітей на війні Росії проти України.
Пан Сафаров додав ще відгуки данських школярів після перегляду фільму.
— Якби я був там, я пісявся би у штани щоночі, коли там стріляють. Бо я б не знав виживу, чи помру, – 6 клас.
— Просто в голові не вкладається наскільки близько діти до війни. Це ж війна прямо за вікном. Це ж порушення всіх прав дітей, – 7 клас.
Зазначимо, що документальна стрічка створена у колаборації Данії, Швеції та Фінляндії і розповідає про життя на Сході України під час війни на Донбасі.
Головним героєм фільму є 9-річний хлопчик Олег, який живе на Донеччині на території бойових дій.
Зйомки фільму відбувалися у селі Гнутове Донецької області з 2015-го до 2017 року.
Віддалений гавкіт собак внесли до короткого списку (15 кандидатів) номінантів на премію Оскар 2019 року у категорії «Найкращий документальний повнометражний фільм».