У Будапешті відкрили першу школу для україномовних дітей
Перша державна двомовна середня школа та гімназія для українських дітей відчинила свої двері у Будапешті 31 серпня. >>
Настінний календар українців Угорщини сподобається поціновувачам прикрас та аксесуарів з українською традиційною вишивкою ручної роботи.
Українці Угорщини випустили два календарі: один з малюнками учнів української недільної школи, а інший - із прикрасами та аксесуарами з українською традиційною вишивкою ручної роботи.
Як повідомляє Україна молода, про це інформує громадська організація Державне самоврядування українців Угорщини.
Як зазначається, один із календарів - настільний - на своїх сторінках представляє малюнки вихованців Української недільної школи при ДСУУ.
Тоді як інший настінний календар сподобається поціновувачам прикрас та аксесуарів з українською традиційною вишивкою ручної роботи. На сторінках цього календаря представлені роботи бренду NZ Embroidery Embassy, який започаткували дві українки, мама і донька – Зоя та Наталія Кунцевські.
В календарі, зокрема, представлені фотографії прикрас із колекції “Волошкові сни”, “З ніжністю про ніжність”, “Заквітчана”, “На кінчиках пуантів”, “Різні”, “Сокальське відлуння”, “Присвячено Зимі”, “Філософія зеленого”.
При цьому, асортимент прикрас та аксесуарів від Кунцевських постійно розширюється і вдосконалюється.
"Схеми, візерунки, орнаменти на їхніх (бренду NZ Embroidery Embassy - ред.) вишитих прикрасах та аксесуарах несуть в собі глибоку історію українських традицій, адже вони підбирають старовинні українські вишивки з різних регіонів України, постійно звертаються до збірки вишивок Олени Пчілки (мати Лесі Українки), до альбому робіт Ксенії Колотило, беруть елементи із родинних рушників, сорочок…", - йдеться в повідомленні.
До речі, в фотосесії “На кінчиках пуантів” знімалася прима-балерина Угорської Національної опери Алія Таникпаєва.
Зазначається, що календарі вийшли з друку за підтримки Державного самоврядування українців Угорщини та Центру української культури та документації , а їхнім упорядником є активістка діаспори Вікторія Романова.
Також повідомляється, що Центр української культури та документації невдовзі буде проводити святкову лотерею, переможці якої отримають календар в подарунок.
Перша державна двомовна середня школа та гімназія для українських дітей відчинила свої двері у Будапешті 31 серпня. >>
У своє 10-річчя фестиваль Ше.Fest традиційно перетворив Моринці на Черкащині на справжній центр сучасної української культури. У знаковому селі у рік 210 річниці з дня народження Кобзаря зібралося багато артистів, письменників, музикантів і відвідувачів. >>
Молитва пролунала у стінах давнього Софійського собору в Києві у День Незалежності України 24 серпня. >>
Всеукраїнська подія «На Спас до Спаса Чернігівського» вперше відбудеться на території однієї з головних святинь України – у Спасо-Преображенському соборі (Дитинець, Чернігів) 6 серпня о 17.00. >>
Дзвони у Львові – це не лише звуки міста, а і його душа. Це історія та традиції, що передаються від покоління до покоління. Мелодійні звуки сповіщають про найважливіші події в житті міста >>
Ювілейний етнофестиваль «Країна мрій», якому виповнилось 20 років, став наймасштабнішим за всю свою історію та, незважаючи на складнощі, пов’язані з війною, продовжив виконання своєї місії зі збереження та популяризації української культури, фольклору, народних ремесел. >>