Український «Щедрик» залунав серед Кавказьких гір

11:44, 25.12.2020
Український «Щедрик» залунав серед Кавказьких гір

За традицією, "Щедрик" сповіщає світові про наближення новорічних та різдвяних свят,

Всесвітньо відомий "Щедрик" залунав серед Кавказьких гір. Твір українського композитора Миколи Леонтовича виконали українські та азербайджанські музиканти на старовинних інструментах.

 

За традицією, "Щедрик" сповіщає світові про наближення новорічних та різдвяних свят, заявив посол України в Азербайджані Владислав Каневський, анонсуючи відповідне відео на своїй сторінці у фейсбуці.

 

"Понад 100 років український щедрик мандрує світом. За цей час його чули як в класичному, так і в рок-виконанні. Цього року наш "Щедрик" завітав до Азербайджану. Для того, щоб прозвучати по-новому", - наголосив посол.

 

Він додав, що для виконання цього твору спеціально створили україно-азербайджанський тандем.

 

 

Всесвітньо відомий твір українського композитора Миколи Леонтовича був створений на початку ХХ століття. Коляда здобула популярність після того, як у 1936 році американський композитор українського походження Петро Вільговський написав низку англійських текстів до композиції "Щедрик".

 

Його англомовна версія відома як "Дзвінка колядка, Колядка дзвонів" ("Carol of the Bells"), що стала однією з найпопулярніших різдвяних пісень у світі. Окрім англійської, "Щедрик" можна почути німецькою, іспанською, японською та іншими мовах світу.

 

Як повідомляла УМ, військовий оркестр США привітав Україну "Щедриком"