Серія «Державні зібрання України»: у Києві презентували найкращі зразки живопису та графіки
445 живописної краси українських художників + 534 графічні роботи у відмінній якості (друкували у Польщі), з вивіреною науковцями інформацією. >>
Роман Віктюк помер у Міській клінічній лікарні імені братів Бахрушиних у Москві.
Театральний режисер, народний артист України та народний артист Росії, уродженець Львова, Роман Віктюк помер на 85-му році життя через ускладнення, викликані коронавірусом у Москві.
Як передає Україна молода, про смерть Віктюка повідомила російським ЗМІ помічник художнього керівника театру Людмила Ісакович у вівторок.
"Роман Григорович помер", - коротко підтвердила інформацію про смерть режисера пані Ісакович.
Відомо, що наприкінці жовтня Роман Віктюк потрапив до реанімації в Москві після зараження коронавірусом.
Лікувався у Міській клінічній лікарні імені братів Бахрушиних у Москві.
Час і місце прощання із Романом Віктюком повідомлять пізніше.
ДОВІДКА «УМ»
Роман Григорович Віктюк (нар. 28 жовтня 1936, Львів—помер 17 листопада 2020) — радянський, український, російський театральний актор і режисер, народний артист України, народний артист Росії.
Роман Віктюк, постановник і виконавець ролей у величезній кількості вистав, переважно в театрах Москви, зокрема, і в театрі свого імені, є популярним і шанованим у Росії та в Україні.
Відомий незмінною і непідробною епатажністю й оригінальністю, незаангажованістю в судженнях, в тому числі і з питань історії та сучасності, персоналій тощо.
У 1991 році Роман Віктюк створив театр свого імені в Москві, в якому він виступає головним режисером і художнім керівником.
Є постановником близько 200 вистав. З найвідоміших — «Служниці», «Федра», «Мадам Баттерфляй», «Лоліта», «Дама без камелій».
Створив танцювальну школу в Італії, філіал театру в Ізраїлі тощо.
З рідною Україною Віктюк пов'язаний не лише походженням (на своїй українськості режисер не втомлювався наголошувати), а й активною участю в культурному і громадському житті країни. Причому постійними публікаціями, безпосередньою участю в різних проектах не свого авторства, привезенням прем'єрних вистав і гастролей до України свого театру така участь не обмежується.
В одному з ексклюзивних інтерв'ю "Україні молодій" Роман Віктюк свого часу заявив: "Я - бандерівець у дуплі комунізму!".
445 живописної краси українських художників + 534 графічні роботи у відмінній якості (друкували у Польщі), з вивіреною науковцями інформацією. >>
«Україна молода» склала топ-12 достойників та проєктів, які найпомітніше допомагають утверджувати суб’єктність нашої держави, й присутність Незалежної України на мапі світу. >>
«Душевні муки звичайних людей часто губляться серед історій про війну. >>
У столичному Національному музеї декоративного мистецтва проходить виставка «70: вчора, сьогодні, завтра», присвячена 125-річчю заснування музейної колекції та 70-річчю з дня утворення музею, як окремої інституції. >>
Нещодавно в художній галереї Грьонінгена — найбільшого міста на півночі Нідерландів — відбулася виставка картин непрофесійних художників з різних країн, на якій було представлено кілька робіт 46-річного киянина Романа Чалюка. >>
Актуалізація імен та творів і сучасне їх переосмислення — це два основні завдання Театру Корифеїв у Кропивницькому, де потужно заявив про себе український професійний театр 142 роки тому, в часи заборон та обмежень у російській імперії. >>