На початку 80-х років ХХ століття отець Павло покинув Велику Британію та приїхав до США, у Філадельфію. За кілька років він залишив Америку заради навчання у Римі, де захистив наукову роботу з церковного права, ставши судовим правником та церковним вікарієм. До США він повернувся вже у 1994 році.
Писанкарська творчість отця Павла Луніва зі штату Коннектикут (США) викликає щире захоплення серед американців. Його лекції та майстер-класи збирають повні зали.
«Писанка – один із символів Великодня. Люди в усьому світі намагаються опанувати це непросте та дуже символічне мистецтво. Отець Павло Лунів – один з них. Його майстер-класи та лекції збирають повні зали, а Історичне товариство Коннектикуту навіть присвоїло йому звання майстра писанкарського ремесла», – йдеться в сюжеті «Голосу Америки». .
Отець Павло Лунів народився в Англії. Обоє його батьків були повоєнними мігрантами з України. З дитинства він маленьким хлопчиком спостерігав за тим, як його мама напередодні Великодня розписувала писанки. Він допомагав та повторював за нею.
За своє життя отець Павло розмалював кілька сотень писанок. У його колекції експонати різних розмірів. Найбільші – страусині.
Працю та талант отця Павла визнають і місцеві митці. Окрім того, його постійно кличуть читати лекції та проводити майстер-класи, причому аудиторія не українська.
Писанка отця Павла є навіть у Папи Римського Франциска. Свого часу отець Павло також подарував власноруч розписане яйце Івану Павлу ІІ (264-му Папі Римському).
Через коронавірус усі майстер-класи та лекції, які були заплановані напередодні Великодня, довелося скасувати. Проте отець Павло переконаний: ці труднощі тимчасові.
На Житомирщині в селищі Червоне будинок-садибу Терещенка, що є пам'яткою архітектури місцевого значення, остаточно повернули з приватної у державну власність. У 2000 році палац та частину території безкоштовно передали у користування, а далі у приватну власність УПЦ (МП). >>
До переліку "Найкращі туристичні села" Всесвітньої туристичної організації ООН (The Best Tourism Villages) – потрапили селища Урич і Ворохта, що розташовані у Львівській та Івано-Франківській областях. >>
Український художник та педагог доби Розстріляного відродження, учень Опанаса Сластіона та Михайла Бойчука, професор живопису Київського художнього інституту Іван Падалка народився 15 листопада далекого 1894 року. >>
Сьогодні, 13 листопада, 135 років від дня народження Остапа Вишні (справжн. – Губенко Павло Михайлович), українського письменника-сатирика і гумориста. Автор збірок «Діли небесні», «Вишневі усмішки», «Кому веселе, а кому й сумне». >>