Прожити три життя: рецензія на фільм «Джуманджі. Поклик джунглів»

21:20, 22.12.2017
Прожити три життя: рецензія на фільм «Джуманджі. Поклик джунглів»

Кадр із фільму "Джуманджі" (Фото з сайта bhfilms.com.ua)

Нова комедія-фентезі «Джуманджі. Поклик джунглів», яка вийшла на великі екрани в Україні цього тижня, - іронічна історія від студії Sony про захоплення підлітками комп’ютерними іграми і гаджетами. Через не зовсім зразкову  поведінку, яка  проявляється то зайвим філософствуванням із вчителями, то просто «лажовим»  виконанням домашніх завдань, - четверо старшокласників опинилися у кабінеті директора школи. У ситуативній компанії зібралися:красуня, що ні хвилини не може жити без мобільного телефона, селфі і соціальних мереж; принципова розумниця і ботан із раніше  другом дитинства, який перетворився на пихату зірку футбольної команди, що не прагне до знань. Четвірку відправили у захаращений підвал розбирати старі папери, від’єднувати буквально найменше кожне металеве кріплення зошитів. Серед мотлоху підлітки побачили й відеоприставку. Включили – ввімкнулася комп’ютерна гра «Джуманджі».

Режисер Джейк Каздан постарався, щоб його картина мало чим нагадувала про «Джуманджі» 1995 року Джо Джонстона з Робіном Уільямсом у головній ролі.  Мало що перекликається з першою екранізацією за мотивами однойменної книги сучасного американського прозаїка Кріса Ван Оллсбурга. Зрозуміло, спільні однойменна гра і джунглі Джуманджі десь в Індонезії.  Ще перегукується прийом часових переміщень герої. У «Джуманджи-1» згадуються 1869 і 1969 роки, а в основному події відбуваються у 1995-у; головний герой – Ален Переш зник 26 років тому під час гри з подружкою Сарою. Він переміщається у сучасність 1995 року, де вже іншим дітям потрапляє гра, яка перетворює життя у містечку у фільм жахів.

Оригінальна назва цьогорічної  прем’єри Jumanji: WelcometotheJungle- «Джуманджі. Ласкаво просимо у джунглі». І дії відбуваються, окрім початку і кінця, на просторах дикої природи. Туди раптом телепортувалися з підвалу  четверо  підлітків, ставши зовсім іншими. Ботан Спенсер перетворюється у мускулястого силача, який часто включає «режим мачо». Високого зросту накачаний Фрідж стає дивакуватим коротуном із рюкзаком за плечима. Красуня Беттані перероджується  на товстуватого професора. А в  реалі сором’язлива Марта  навчиться бути спокусницею. До речі, знімали  африканські джунглі на Гавайях. Там зустрінеться четвірці й Ален Переш, який зник з будинку у Брентфорді підлітком, коли «зависав» у комп’ютерних іграх.

У кожного з героїв-підлітків у розвіртуаленій Джуманджі виявилося по три життя. Із наближенням останнього не кожен відразу позбавляється страху зникнути назавжди, хоча виживають усі. Команда виконує місію порятунку, відшукавши чарівний камінь, який у-решті-решт потрапляє на потрібне місце, оминувши злодіїв з найголовнішим Джоном Хардіном (Боббі Каннавале), розлючених носорогів й інших підступних звірів.

Фільм нагадує комп’ютерний квест, сучасний іронічний атракціон із пригодницьким духом та азартом – не без моралі. Творці підводять глядачів до висновку, що яскравіше реальне життя. Хоча у «Джуманджі. Поклик джунглів» видаються трохи притягнутим за вуха останні кадри про передріздв’яну зустріч в реальності усіх головних учасників гри, - на відміну від плавного переходу до неї у стрічці «Джуманджі» 1995 року.

У пригодницькій картині яскравий акторський склад: Двейн Джонсон  («Форсаж 8», «Рятувальники Малібу»), КевінХарт («Півтора шпигуна», «Шалений патруль»), КаренГіллан («Вартові галактики», «Вартові галактики 2»), МіссіПайл ("Краще не буває", "Чарлі і шоколадна фабрика", "У пошуках Галактики"), дворазовий номінант на премію "Золотий глобус" (2004, 2013)Джек Блек.