В Україні презентують анімаційний серіал за «Кобзарем» Тараса Шевченка, твори якого автори осучаснили анімацією у стилі зомбі-хорор.
Усього у серіалу має бути 12 серій. Невдовзі його мають показати на одному з загальнонаціональних каналів.
Анімують "Кобзаря" творці коміксу "Даогопак". Вони впевнені: сучасній людині треба подавати Шевченка по-новому.
В основі першої серії анімаційного серіалу – містичний вірш "За байраком байрак", який розповідає про козака-мерця, що піднявся з могили.
"Якщо ми будемо працювати з Шевченком як із кріпаком, то це буде сльозлива шароварщина. А якщо як із Стівеном Кінгом, як з автором хорорів, то буде зовсім інше ставлення", – каже продюсер серіалу Максим Прасолов.
Короткометражний мультфільм створювали цілий рік, для цього зробили понад 400 малюнків у складному стилі українського бароко, повідомляє "Радіо свобода".
"У нас не було технічних кадрів, це все зроблено рукою нашого художника Олексія Чебикіна. Анімували всі сцени з його малюнків. Кожна фігура розрізалася на частини – від 20 до 140 – і ці частини анімувалися", – пояснює режисер Богдан Шевченко.
На запитання, чи сподобався б такий мультфільм самому Тарасу Григоровичу, автори відповідають: "Він був би в захваті, сказав би: кльово, чуваки, давайте ще".
«Поки у вас антракт, я перезаряджу рушницю», — такими словами закінчується перша дія вистави «Шевченко 2.0», яку в Києві нещодавно представив легендарний Харківський театр імені Шевченка «Березіль». >>
У міланській галереї Centro Brera в Італії, в понеділок 18 листопада, відкрили виставку українських мисткинь "Вицвілі кольори" (Colori Spenti). Експозиція представляє роботи художниць, що постраждали від російського вторгнення. >>
До переліку "Найкращі туристичні села" Всесвітньої туристичної організації ООН (The Best Tourism Villages) – потрапили селища Урич і Ворохта, що розташовані у Львівській та Івано-Франківській областях. >>
Український художник та педагог доби Розстріляного відродження, учень Опанаса Сластіона та Михайла Бойчука, професор живопису Київського художнього інституту Іван Падалка народився 15 листопада далекого 1894 року. >>