22 липня у Кабінеті міністрів відбулося засідання Організаційного комітету з питань підготовки та проведення в Україні у 2017 році пісенного конкурсу «Євробачення-2017», на якому мали обрати два міста-фіналіста. Натомість, обрали три міста.
Понад чотири години чиновники слухали презентації мерів і представників адміністрацій Києва, Дніпра, Львова, Одеси, Харкова і Херсона, шістьох міст, які подали заявки на проведення «Євробачення-2017» у себе, передає "Суспільне мовлення".
У Кабінеті міністрів питання до мерів, які офіційно виявили бажання приймати шоу, були прискіпливіші, аніж два дні до того під час прямого ефіру «Битви міст». На засіданні не так любувалися відеопрезентаціями міст, як цікавилися, скільки коштів піде на конкурс з міського бюджету.
Найщедрішим став мер Дніпра Борис Філатов, який відразу заявив про 500 млню гривень.
Міських голів розкритикували за ідею перекривати стадіони. Адже після «Євробачення» накриття доведеться знову знімати. Тому і відпали Львів з Харковом, які запропонували арени, збудовані для Євро-2012.
Херсон поступився Києву, Дніпру та Одесі тим, що підготовка до конкурсу обмежена часовими рамками. За 10 місяців міст-господар потрібно підготувати на найвищому рівні.
На жаль, Херсон потребує великих інвестицій та значно більше часу на розвиток інфраструктури та будівництво арени, аби приймати такий конкурс як «Євробачення-2017».
На засідання оргкомітету завітала співачка Джамала, яка привезла «Євробачення» в Україну. За її словами, для неї головне, щоб був зал на вищому рівні.
Заступниця генерального директора НТКУ вікторія Романова повідомила, що вже від завтра розпочнеться інспекція міст-фіналістів. Представники НТКУ, Європейської мовної спілки та Кабінету міністрів поїдуть у три міста-фіналіста для ознайомлення з інфраструктурою, аренами та особливостями реалізації заявок.
Голова оргкомітету прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання зазначив, що в регіонах треба «дати менеджменту себе зреалізувати».
Тож можна припустити, що комісія прискіпливо вибиратиме між Дніпром та Одесою. Столиця у цьому випадку відіграє роль запасного варіанту.
Адже як під час «Битви міст» заявив заступник мера Києва Олексій Резніков: «Якщо потрібно було б провести “Євробачення” завтра — Київ вже може це зробити».
Раніше повідомлялося, що 1 серпня стане остаточно відомо, кого одного оберуть з міст-фіналістів.
У коментарі сайту «Суспільне мовлення» перший заступник гендиректора НТКУ Олександр Харебін повідомив, що переможець стане відомий 27 липня.
Нагадаємо, 20 липня у прямому ефірі на «UA: Перший» відбулася «Битва міст» – публічна презентація Києва, Дніпра, Львова, Одеси, Харкова і Херсона, які змагалися за право приймати в себе «Євробачення-2017». Під час святкової презетації мери показали всій Україні і світу відеопрезентації своїх міст і розповіли, скільки грошей готові вкласти в «Євробачення-2017».
Серед головних вимог організаторів – гарантування безпеки всім учасникам, членам делегацій та гостям «Євробачення-2017».
Арена для проведення конкурсу має бути критою і вміщувати не менше 7 000 глядачів.
Щонайменше 1000 кімнат у поруч розташованих готелях повинні бути доступні для усіх делегацій учасників упродовж усього періоду проведення Євробачення. Приблизно стільки ж номерів мають бути готові для акредитованої преси та фанатів події.
Організатори очікують також функціонування міжнародного прес-центрудля роботи не менше ніж 1550 журналістів під час конкурсу.
Для них важлива сучасна транспортна інфраструктура: міжнародний аеропорт, наявність регулярного транспортного сполучення між аеропортом і містом, зручне транспортне сполучення в межах міста.
Виконано важливу частину заповіту активіста та розвідника 93 ОМБр «Холодний яр» Романа Ратушного. Загиблий герой заповів зі своїх бойових виплат підтримати Будинок-музей Тараса Шевченка. >>
У Києві, за адресою провулок Киянівський, 13–21, в межах кількох археологічних памʼяток: «Культурний шар міста Ярослава», «Копирів кінець», «Поселення та могильник на горі Дитинка» та «Історичний ландшафт київських гір» - Київська міська державна адміністрація планує створити паркінг на 320 машин. >>
У столичному Театрі драми і комедії на лівому березі «виставу у виставі» з назвою, що в перекладі означає «повна зупинка» — «Ha*l*t», показали майже через півтора року після того, як її київські актори вперше зіграли у Німеччині. >>
У столичному Музеї Ханенків 16 листопада відбудеться показ перформансу та відеоінсталяції «Втрачений рух» мисткині Нани Бякової, яка народилася в Миколаєві. >>