Україна отримає 90 млрд євро - ЄС ухвалив рішення
Рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро затвердив Саміт Європейського союзу. >>
На 32-му засіданні "Раамштайну" український міністр оборони Денис Шмигаль повідомив, що загальний обсяг оборонних потреб України у 2026 році становить 120 млрд доларів.
На 32-му засідання Контактної групи з питань оборони України (або формат «Рамштайн») Німеччина та Британія повідомили про нову військову допомогу для України.
Як інформує УМ, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус під час відкриття засідання зазначив, що Німеччина поставила в Україні дві обіцяні у серпні системи ППО Patriot, а також вже дев’яту систему IRIS-T.
Він додав, що наступного року Німеччина передасть «значну кількість» ракет AIM-9 Sidewinder зі своїх запасів для посилення протиповітряної оборони України.
«Наступного року ми ще більше розширимо нашу підтримку України. Загальний обсяг нашої допомоги сягне €11,5 мільярда — це новий рекорд», — наголосив він.
А міністр оборони Великої Британії Джон Гілі оголосив про виділення £600 мільйонів на посилення протиповітряної оборони України, передає «Суспільне». Гроші підуть на системи ППО, ракети і автоматизовані турелі для збивання безпілотників, надати їх планують впродовж 2026 року.
Крім того, сьогодні нову допомогу анонсували і Нідерланди. Премʼєр-міністр країни Дік Схооф на спільному брифінгу з президентом Володимиром Зеленським розповів, що Україна отримає від Нідерландів €250 млн на боєприпаси для винищувачів F-16.
Також він зазначив, що Нідерланди прискорюють передачу допомоги на €700 мільйонів Україні наступного року.
Тим часом український міністр оборони Денис Шмигаль висловив вдячність за підтримку у 2025 році, який став рекордним роком за обсягами допомоги. За його словами, Україна цього року може залучити 45 мільярдів доларів – більше, ніж у будь-якому році від початку повномасштабної війни.
"Загальний обсяг оборонних потреб України у 2026 році становить 120 млрд доларів. Україна може покрити половину цієї суми власними ресурсами. Але 60 млрд доларів має надійти від партнерів", - зазначив міністр.

Міністр проінформував учасників засідання про головні пріоритети України:
Стабільне та прогнозоване фінансування оборони. Саме тому звернувся до партнерів із пропозицією спрямовувати щонайменше 0,25% ВВП на оборонні потреби України
Протиповітряна оборона. росія продовжує повітряний терор, і Україні потрібні спроможності, щоб захистити людей
Підтримка українського виробництва дронів та інших зразків озброєння, які довели ефективність на полі бою
Постачання боєприпасів, зокрема далекобійних
Механізм PURL. Цей ключовий елемент співпраці між Європою і США має надалі отримувати фінансування. Загальна потреба України для отримання пакетів PURL у 2026 році становить 15 млрд доларів.
участь у засіданні Рамштайн
Шмигаль наголосив, що Україна залишається відданою відновленню миру. Однак для його досягнення потрібно посилювати тиск на агресора, обмежувати його ресурси та розширювати оборонні спроможності України.
Як повідомляла УМ, Рада Європи формує Комісію з компенсації Україні збитків завданих рф.
Рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро затвердив Саміт Європейського союзу. >>
Процес підписання Конвенції про створення Міжнародної комісії з розгляду заяв щодо шкоди, завданої агресією Росії проти України, почався 16 грудня в Раді Європи. >>
Служба безпеки України провела чергову унікальну спецоперацію та влаштувала морську «бавовну» у порту Новоросійська. >>
Невідомий благодійник у Чехії вніс 100 мільйонів крон (приблизно $4,8 мільйона) на ініціативу підтримки України «Подарунок для Путіна» (Dárek pro Putina). Ці гроші, зокрема, підуть на дрони для української армії. >>
Пам’ятну монету, присвячену безпілотному надводному апарату Magura, введено в обіг Національним банком України. >>
У Тайвані українські школярі вибороли 19 нагород на міжнародній виставці винаходів: вони, зокрема, досліджували технологію керування БПЛА під час дії РЕБ, метод виявлення екзопланет та альтернативний спосіб селекції рослин. >>