Українські FPV-дрони на оптоволокні презентувало Міноборони, фото
Демонстраційний показ FPV-дронів на оптоволокні провело Міністерство оборони України – їх оцінили військові оператори безпілотників. >>
Україна вперше застосувала бомби Hammer: український Су-25 з бомбою «Молот» - застосування цих бомб дозволяє завдавати точних ударів з більшої висоти та дальності, знижуючи ризик для пілотів. (Фото: скриншот з відео)
Вперше Україна опублікувала відео застосування штурмовиками Су-25 високоточних авіабомб AASM-250 "Hammer" (перекл. із англ. - Молот), переданих Францією. Це оснащене ракетним форсувальником озброєння дає змогу Повітряним силам завдавати точного ураження по російських цілях, зокрема віддалених від лінії фронту.
Як інформує УМ, про це повідомило видання The War Zone.
На відео зафіксовано, як літаки Су-25 299-ї бригади тактичної авіації атакують російські цілі вдень за допомогою Hammer, також відомого під французькою назвою Armement Air-Sol Modulaire (AASM; Modular). Показано принаймні 10 різних бойових вильотів, причому озброєння випускається парами. Усі літаки на відео мають синьо-жовті розпізнавальні панелі, щоб уникнути інцидентів із "дружнім вогнем". Принаймні деякі запуски відбуваються одночасно з випуском інфрачервоних засобів протидії, щоб підробити ворожі ракети теплового наведення.
Бомби Hammer стали першою західною високоточною зброєю, інтегрованою для використання на Су-25. Базова 250-кілограмова версія має радіус дії до 70 км завдяки ракетному форсувальнику та висувному комплекту крила. Озброєння забезпечене GPS-наведенням і може працювати в автономному режимі або з багаторежимним наведенням (інфрачервоне чи лазерне).
Hammer можна запускати не лише з Су-25, але й з винищувачів МіГ-29 та Су-27. Застосування цих бомб дозволяє завдавати ударів з більшої висоти та дальності, знижуючи ризик для пілотів.
Особливість конструкції Hammer – носова секція наведення та комплект для збільшення дальності. Це забезпечує точність ударів навіть у складних умовах. Показані на відео бомби мають термозахисне покриття для безпеки у разі пожежі.
Франція зобов’язалася передавати Україні до 50 таких бомб щомісяця. У листопаді 2024 року країна заявила, що передасть 600 боєприпасів до кінця року.
Додамо, що AASM - родина французьких високоточних боєприпасів, розроблених Safran Electronics & Defense. AASM є комплектом, що приєднується до некерованої бомби та перетворює її на керовану з дальністю понад 70 км. Модульність передбачає можливість інтеграції різних блоків наведення та різних бомб. Базова версія складається із носового модуля з системою наведення та хвостового модуля з оперенням і ракетним прискорювачем, якими оснащують 250-кілограмову бомбу. Система наведення складається з інерційної системи та GPS. Інші варіанти можуть мати інфрачервоне або лазерне наведення для підвищення точності. Існують також версії зі 125, 500 і 1000-кілограмовими боєголовками.
Додамо, що видання The Telegraph повідомило, що Україна працює над власною ракетою "Трембіта", яка зможе долітати до Москви і стане найдешевшим у світі боєприпасом глибокого удару.
Як повідомляла УМ, українські FPV-дрони на оптоволокні презентувало Міноборони.
Демонстраційний показ FPV-дронів на оптоволокні провело Міністерство оборони України – їх оцінили військові оператори безпілотників. >>
Транспортування російського природного газу територією України таки зупинили в інтересах національної безпеки рівно о 7:00 ранку 1 січня 2025 року. >>
Крім військової допомоги, Сполучені Штати Америки також направили Україні $3,4 мільярда додаткової прямої бюджетної підтримки. >>
Вперше Україна отримала скраплений природний газ зі США - постачання відбувалось через Грецію. >>
Німеччина виділила Україні черговий пакет військової допомоги, куди, зокрема, увійшли системи ППО IRIS-T, а також 2 пускові установки до Patriot. >>
До ідеї, щоб держава мала свою ядерну зброю прихильно ставляться 73% українців. Не підтримують цю ідею 20% опитаних та ще 7% не визначились щодо цього питання. >>