«Magura»: Нацбанк випустив п’ятигривеник присвячений безпілотному катеру
Пам’ятну монету, присвячену безпілотному надводному апарату Magura, введено в обіг Національним банком України. >>
Провал закупівель для ЗСУ: Агенція оборонних закупівель не виконала контрактів на 25 млрд грн.
Державне підприємство «Агенція оборонних закупівель» (АОЗ), яке відповідає за забезпечення українських військових, знову опинилося у центрі скандалу.
Зокрема, за даними з достовірних джерел, у 2024 році АОЗ витратила 5,77 млн грн на 72 закордонні відрядження, які виявилися здебільшого неефективними.
Середня вартість одного відрядження склала 80 тис. грн. Наприклад, делегація з 11 співробітників АОЗ відвідала Швецію, витративши 500 тис грн, але звіт про поїздку не містив конкретних досягнень.
Попри ці сумнівні витрати, АОЗ вже оголосила новий тендер на відрядження на 2025 рік, плануючи витратити 12 млн грн, що удвічі більше, ніж цьогоріч.
Це відбувається на тлі масштабної неефективності у роботі АОЗ.
Також у 2024 році 3,21 млн грн було незаконно витрачено на придбання товарів за завищеними цінами; 216,16 млн грн використано неефективно; а потенційні втрати через управлінські недоліки склали 9,99 млрд грн.
Критичні провали в роботі АОЗ впливають не лише на фінансові ресурси країни, а й на забезпечення Збройних сил України. У жовтні 2024 року армія отримала лише 12% від необхідного обсягу боєприпасів, що безпосередньо загрожує життям військових на фронті.
Пам’ятну монету, присвячену безпілотному надводному апарату Magura, введено в обіг Національним банком України. >>
У Тайвані українські школярі вибороли 19 нагород на міжнародній виставці винаходів: вони, зокрема, досліджували технологію керування БПЛА під час дії РЕБ, метод виявлення екзопланет та альтернативний спосіб селекції рослин. >>
Законодавці США в неділю, 7 грудня, представили остаточний текст законопроєкту про оборонну політику, який передбачає рекордні витрати на національну безпеку, а також допомогу Україні. >>
АТ “Укрпошта”випустила нову марку “Хліб ціною життя”, присвячену українським аграріям, які працюють навіть попри російські обстріли. >>
Міністерства оборони Великої Британії та делегації Міністерства оборони України підписали ліцензійну угоду щодо випуску українського дрона-перехоплювача Octopus. >>
Колишній головний конструктор "ЦКБ-Титан" Валеріан Соболєв помер у Волгограді: під його керівництвом створювалися пускові установки ракетних комплексів "Іскандер" і "Тополь", з яких у ці дні Росія обстрілює Україну. >>