Український клондайк: маємо до 20% світових запасів титану
В Україні запаси титану можуть становити до 20% світових, і це робить її одним із ключових гравців у видобутку цього стратегічного металу. >>
Призначення Василя Шомонки в Управління капітальних вкладень Міноборони викликало занепокоєння через його зв'язки з підозрюваним у корупції нардепом Дмитром Ісаєнком та відсутність досвіду в державній службі.
Міноборони звільнило Василя Шомонку після внутрішнього розслідування: він більше не наглядатиме за військовими будівництвами в Міністерстві оборони України. Таким чином Міноборони відреагувало на розслідування Bihus.Info.
Як інформує УМ, про це стало відомо з коментаря офіційної сторінки Міноборони під дописом Bihus.Info у Facebook.
У Міноборони зазначили, що хоч посада Шомонки не потребує обов’язкової спецперевірки, після внутрішнього розслідування його вирішили звільнити за згодою сторін з 31 жовтня 2024-го року.
Також у коментарі МОУ повідомили про план завершити реорганізацію та кадрову ревізію Управління капітальних вкладень до 1 листопада 2024 року.
Нагадаємо, що раніше журналісти Bihus.Info з’ясували, що у серпні 2024-го року Василя Шомонку призначили головним спеціалістом з технічного нагляду за будівництвом (реконструкцією) військових об’єктів в Управління капітальних вкладень Міністерства оборони України.
Це Управління відповідає, зокрема, за будівництво (придбання) житла для військовослужбовців, а також за будівництво і реконструкцію військових об’єктів.
На посаду його призначили без конкурсу та без досвіду державної служби. До призначення в МОУ чоловік працював у сфері будівництва і роками значився співвласником будівельних фірм, що об’єднані під брендом Perfect Group. Частина з них раніше фігурували у розслідуваннях Bihus.Info. Тоді журналісти встановили, що курує цю групу нардеп від забороненої ОПЗЖ Дмитро Ісаєнко.
До того як стати у 2019-му році депутатом, Ісаєнко у 2000-их працював у структурах Міністерства оборони, що відповідали за будівництво та відчуження оборонівських земель. У той період фірми, записані на його підлеглих та товаришів, почали отримувати будівельні підряди від Міноборони і розвивати бізнес.
Після Міноборони Ісаєнко пішов у Мінрегіонбуд заступником міністра, де продовжував лобіювати інтереси близьких до нього компаній. В 2015-му його звільнили після скандалу з фейковим статусом учасника бойових дій. Нині нардеп має статус підозрюваного НАБУ та САП за схему на будівництві.
Як повідомляла УМ, процедуру повернення майна військовослужбовцями після служби спростило Міноборони.
В Україні запаси титану можуть становити до 20% світових, і це робить її одним із ключових гравців у видобутку цього стратегічного металу. >>
Спільний центр НАТО-Україна з аналізу, підготовки та освіти (JATEC) у співпраці з Командуванням Об’єднаних Збройних Сил НАТО з питань трансформації (ACT) оголошують проведення чергового NATO Innovation Challenge. >>
В Україні кількість мільйонерів зросла на 6 600 людей за 2024 рік — з 10 700 до понад 17 тисяч. >>
Угоду щодо мінералів підписали Міністерка економіки України Юлія Свириденко та Міністр фінансів США Скотт Бессент. . >>
Роботизовані системи Україна активно впроваджує на полі бою, перетворюючи війну на випробувальний полігон новітніх технологій. Один із прикладів — «Змій» наземний робот, створений українськими розробниками для розмінування. >>
22 квітня 1998 року його застрелили у ліфті власного будинку шістьма кулями в спину. Підозрюваного у вбивстві затримали лише у 2002, а замовника – так і не знайшли. >>