Бюджет «плану капітуляції»: Порошенко розкритикував кошторис на 2025 рік
Із трибуни парламенту Петро Порошенко жорстко розкритикував проєкт Державного бюджету на 2025 рік. >>
Призначення Василя Шомонки в Управління капітальних вкладень Міноборони викликало занепокоєння через його зв'язки з підозрюваним у корупції нардепом Дмитром Ісаєнком та відсутність досвіду в державній службі.
Міноборони звільнило Василя Шомонку після внутрішнього розслідування: він більше не наглядатиме за військовими будівництвами в Міністерстві оборони України. Таким чином Міноборони відреагувало на розслідування Bihus.Info.
Як інформує УМ, про це стало відомо з коментаря офіційної сторінки Міноборони під дописом Bihus.Info у Facebook.
У Міноборони зазначили, що хоч посада Шомонки не потребує обов’язкової спецперевірки, після внутрішнього розслідування його вирішили звільнити за згодою сторін з 31 жовтня 2024-го року.
Також у коментарі МОУ повідомили про план завершити реорганізацію та кадрову ревізію Управління капітальних вкладень до 1 листопада 2024 року.
Нагадаємо, що раніше журналісти Bihus.Info з’ясували, що у серпні 2024-го року Василя Шомонку призначили головним спеціалістом з технічного нагляду за будівництвом (реконструкцією) військових об’єктів в Управління капітальних вкладень Міністерства оборони України.
Це Управління відповідає, зокрема, за будівництво (придбання) житла для військовослужбовців, а також за будівництво і реконструкцію військових об’єктів.
На посаду його призначили без конкурсу та без досвіду державної служби. До призначення в МОУ чоловік працював у сфері будівництва і роками значився співвласником будівельних фірм, що об’єднані під брендом Perfect Group. Частина з них раніше фігурували у розслідуваннях Bihus.Info. Тоді журналісти встановили, що курує цю групу нардеп від забороненої ОПЗЖ Дмитро Ісаєнко.
До того як стати у 2019-му році депутатом, Ісаєнко у 2000-их працював у структурах Міністерства оборони, що відповідали за будівництво та відчуження оборонівських земель. У той період фірми, записані на його підлеглих та товаришів, почали отримувати будівельні підряди від Міноборони і розвивати бізнес.
Після Міноборони Ісаєнко пішов у Мінрегіонбуд заступником міністра, де продовжував лобіювати інтереси близьких до нього компаній. В 2015-му його звільнили після скандалу з фейковим статусом учасника бойових дій. Нині нардеп має статус підозрюваного НАБУ та САП за схему на будівництві.
Як повідомляла УМ, процедуру повернення майна військовослужбовцями після служби спростило Міноборони.
Із трибуни парламенту Петро Порошенко жорстко розкритикував проєкт Державного бюджету на 2025 рік. >>
Гранти на розвиток переробної галузі виграли ще 20 українських підприємств – вони отримають загалом 84,9 млн. >>
Агентство ООН у справах біженців в Україні (УВКБ ООН) та Україна підписали Меморандум для забезпечення виплат на тверде паливо протягом зимового періоду для обігріву домівок. >>
Оголошену консенсусну позицію лідерів країн «Групи семи» щодо рішення колективно надати Україні фінансову допомогу у вигляді макрофінансового кредиту на 45 мільярдів євро привітала Європейська комісія. >>
Україна заблокувала участь Росії у складі бюро Водної конвенції під час засідання 10-ї наради сторін Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер. >>
Протокольним рішенням уряд погодив часткове відновлення бронювання для військовозобовʼязаних. >>