Постріл у ногу. Що означають «листи щастя» від Податкової інтернет-продавцям
На початку травня Державна податкова служба України розіслала листи майже трьом тисячам громадян з вимогою надати пояснення щодо деяких транзакцій. >>
Голова бюджетного комітету Ради Роксолана Підласа. (facebook.com/roksolana.pidlasa)
Резервний фонд державного бюджету, з якого Кабінет міністрів виділяє кошти на термінові потреби відбудови та фортифікації, практично повністю порожній: залишилося всього 592 млн гривень з 56 млрд грн передбачених на 2024 рік.
Як інформує Україна молода, про це у подкасті ЕП «Хроніки економіки» розповіла голова бюджетного комітету Ради Роксолана Підласа.
За її словами, в рамках збільшення видатків бюджету на пів трильйона гривень, з яких 495 млрд грн спрямують на військо, уряд також пропонує виділити 4,5 млрд грн на поповнення Резервного фонду держбюджету.
З цього фонду фінансуються термінові видатки на відбудову та відновлення, а також оборонні потреби та будівництво фортифікацій.
"Під час ухвалення бюджету у Резервний фонд заклали близько 42 мільярдів гривень. Протягом цього року Кабмін збільшив його розмір до 56 мільярдів. Однак з цієї суми наразі залишилося лише 592 мільйони", – зазначила пані Підласа.
Нагадаємо, до кінця року бюджету не вистачає пів трильйона гривень для фінансування сектору оборони. Як наслідок, уряд Мінфін розробив проєкт змін до бюджету на відповідну суму.
Наповнювати бюджет планують з чотирьох основних джерел: 125 млрд грн з підвищення та запровадження нових податків, 126 млрд грн від заощадження на обслуговуванні і погашенні державного боргу, 160 млрд грн – від розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), 89 млрд грн – перевиконання існуючих податків і зборів.
Як повідомляла «УМ», пропонується збільшити ставку військового збору з 1,5% до 5% для фізосіб, запровадити військовий збір для юридичних осіб у розмірі 1% від доходу, запровадити військовий збір для ФОПів першої, другої та четвертої груп у розмірі 800 грн на місяць, запровадити військовий збір для ФОПів третьої групи у розмірі 1% від доходу.
Такий підхід викликав критику. 13 аналітичних центрів запропонували Кабінету міністрів підвищити ПДВ, а не військовий збір. Початкова пропозиція уряду передбачала підвищення ставки ПДВ з 20% до 22-23%, військового збору – з 1,5% до 5%. Крім того, очікувалося, що останній сплачуватимуть і фізособи-підприємці.
На початку травня Державна податкова служба України розіслала листи майже трьом тисячам громадян з вимогою надати пояснення щодо деяких транзакцій. >>
ЄС вирішив тимчасово відновити квоти на імпорт окремих сільськогосподарських товарів з України. >>
Суспільство знову нуртує. З одного боку — прогресуючі злидні цивільних, недостатній рівень виплат захисникам на фронті >>
Учасник АТО Дмитро Горішній з командою перший у світі налагодив випуск мобільних симуляторів «Джавелінів» та РПГ. >>
На засіданні 13 травня Кабінет Міністрів України підтримав рішення надати «Гирлу річки Прип’ять» статус водно-болотного угіддя міжнародного значення. Це ще один крок до збереження унікальних природних куточків України та їхнього багатого біорізноманіття. >>
І це не зрада, а перемога. За три роки вітчизняний ВПК рвонув зі швидкістю ракети: за даними Держстату, за 2024 рік обсяги виторгу від реалізації зброї та боєприпасів становили 59,7 млрд грн (проти 21,7 млрд у 2023 році та 5,5 млрд у 2022 році). >>