«Українська бронетехніка» передала Нацгвардії першу партію машин «Новатор-2» із засобами РЕБ

17:28, 02.07.2024
«Українська бронетехніка» передала Нацгвардії першу партію машин «Новатор-2» із засобами РЕБ

Серед головних новацій 10-місного бронеавтомобіля – поліпшена підвіска та система керування. (Фото Нацгвардії МВС)

Компанія «Українська бронетехніка» передала Нацгвардії України першу партію нових броньованих автомобілів «Новатор-2» із засобами РЕБ.

 

Як наголосив гендиректор “Української бронетехніки” Владислав Бельбас, машина створювалася з урахуванням всіх побажань нацгвардійців, а випробування нової машини перед стартом серійного виробництва тривали майже рік.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє Нацгвардія у вівторок.

 

«Ми сподіваємося на співпрацю та зворотний зв’язок від бойових підрозділів стосовно того, як машина проявляє себе в бойових умовах, щоб максимально покращувати її враховуючи реалії сучасної війни», — відзначає пан Бельбас.

 

Зазначається, що 10-місний бронеавтомобіль "Новатор-2" був вперше представлений у вересні 2023 року на виставці MSPO у Польщі, машина створена на базі попередньої версії "Новатора" з урахуванням вимог сьогоднішнього поля бою.

 

                                                                     Владислав Бельбас і Олександр Білоус.

 

"Бронеавтомобіль "Новатор-2″ був виготовлений на замовлення відповідно до потреб мати на озброєнні бронеавтомобіль під бойову групу. Такі автомобілі отримає кожна бойова бригада Нацгвардії", — наголосив заступник командувача НГУ з логістики бригадний генерал Олександр Білоус.

 

Поява 10-місної версії пояснюється саме потребою військових, хоча насправді "Новатор-2" вийшов не набагато більшим за 5-місну версію (довжина машини зросла всього на 10 см), а основні зміни прийшлися на кузов пікапу — його зашили бронею, встановили 5-сантиметрові вікна, додаткові крісла і люк в задній частині — як додаткову точку для ведення вогню, а також для евакуації.

 

 

Серед головних новацій 10-місного бронеавтомобіля – поліпшена підвіска та система керування, які забезпечують високу маневреність та підвищену прохідність. Важливо зазначити й те, що машини постачаються одразу з засобами РЕБ.

 

На бронеавтомобілі також випробували вітчизняний дистанційно керований модуль "ТАВРІЯ-14,5", який оснащений великокаліберним кулеметом КПВТ калібру 14,5 мм. Він має можливість захоплювати та супроводжувати цілі, а також вести точний вогонь по ворожих цілях під час руху.

 

Як повідомляла "УМ", президент України відзначив «Хрестом бойових заслуг» підполковника Антона Задорожного, командира бригади «Буревій» Національної гвардії України.