Україна отримає 90 млрд євро - ЄС ухвалив рішення
Рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро затвердив Саміт Європейського союзу. >>
Франція та Німеччина хочуть допомогти Україні зробити виробництво боєприпасів самодостатнішим. (bloomberg.com)
Франко-німецька група збройових компаній KNDS планує створити нову дочірню компанію, виробництво якої розмістять на території України.
Йдеться про підприємство, яке вироблятиме артилерійські боєприпаси, а також запчастини до зброї, вже переданої Україні партнерами.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Bloomberg в суботу.
Зазначається, що за підсумками переговорів міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса і французького міністра оборони Себатьєна Лекорню у Берліні стало відомо, що KNDS – до якої входить французька Nexter і німецька Krauss-Maffei-Wegmann – створить в україні дочірнє підприємство.
"Ми, Франція та Німеччина, хочемо допомогти Україні зробити виробництво боєприпасів більш самодостатнім", – зазначив пан Пісторіус.
Тоді як Себастьєн Лекорню зазначив, що розміщення виробництва артснарядів ближче до місця ведення бойових дій зіграє важливу роль для прискорення логістики.
Французький BFMTV уточнює, що йдеться зокрема про запчастини до САУ Caesar і броньованих машин AMX10RC, відомих також як "колісні танки".
За увесь час повномасштабної війни Україна отримала 30 Caesar і 38 AMX10RC, а на початку року Париж повідомив про плани виготовити для України ще 78 САУ Caesar.
Оновлення елементів артсистем під час інтенсивної експлуатації є нагальною проблемою, тому що Caesar потребує додаткового обслуговування після кожних приблизно 2000 пострілів, а інтенсивність його експлуатації на російсько-українській війні дуже висока. Періодично замінювати потрібно не лише ствол, але й деякі інші елементи системи.
З посиланням на посадовця із Франції, що спілкувався на умовах анонімності, видання додає, що з часом на виробництві в Україні можуть почати виготовляти не лише деталі, але й системи озброєння "з нуля".
Лекорню і Пісторіус також повідомили про домовленість щодо розподілу навантаження на промисловість у виробництві нового покоління танків MGCS, які у майбутньому мають замінити французькі Leclerc і німецькі Leopard. Меморандум щодо цього мають підписати 26 квітня у Парижі, а контракт підготують до кінця року.
Як повідомляла «УМ», раніше Себастьєн Лекорню залучив до співпраці з українським ОПК французьку компанію Delair, яка спеціалізується на безпілотниках.
Рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро затвердив Саміт Європейського союзу. >>
На 32-му засідання Контактної групи з питань оборони України (або формат «Рамштайн») Німеччина та Британія повідомили про нову військову допомогу для України. >>
Процес підписання Конвенції про створення Міжнародної комісії з розгляду заяв щодо шкоди, завданої агресією Росії проти України, почався 16 грудня в Раді Європи. >>
Служба безпеки України провела чергову унікальну спецоперацію та влаштувала морську «бавовну» у порту Новоросійська. >>
Невідомий благодійник у Чехії вніс 100 мільйонів крон (приблизно $4,8 мільйона) на ініціативу підтримки України «Подарунок для Путіна» (Dárek pro Putina). Ці гроші, зокрема, підуть на дрони для української армії. >>
Пам’ятну монету, присвячену безпілотному надводному апарату Magura, введено в обіг Національним банком України. >>