Олігарх Валерій Хорошковський втратив 65 га лісу на березі Дніпра на Черкащині

19:11, 27.01.2024
Олігарх Валерій Хорошковський втратив 65 га лісу на березі Дніпра на Черкащині

Валерій Хорошковський нині перебває за кордоном. (Фото з відкритих джерел)

Черкаська обласна прокуратура витребувала в судовому порядку 65 га лісового масиву на березі Дніпра з незаконного володіння колишнього високопосадовця, який до Революції Гідності працював головою СБУ та першим віце-прем’єр-міністром України.

 

Йдеться про 40 земельних ділянок лісогосподарського призначення в адміністративних межах Бобрицької сільської ради Канівського району Черкаської області, вартістю понад 1,5 млрд грн.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє Офіс генпрокурора в суботу.

 

Прокурори не називають особу колишнього можновладця. Втім, оприлюднене заретушоване фото та колишні посади свідчать, що йдеться саме про оліарха Валерія Хорошковського, який з 2013 року живе в Монако. За неофіційною інформацією, він отримав громадянство цієї мікродержави.

 

 

40 земельних ділянок лісогосподарського призначення в адміністративних межах Бобрицької сільської ради Канівського району Черкаської області.

 

Прокурори встановили факт привласнення земель лісового фонду. Вони виділялися ряду осіб, а у 2005 році потрапили у власність родини топ-чиновника. Відтак перейшли з державної у приватну власність.

 

Прокуратура відреагувала на порушення інтересів держави та пред’явила до суду позов про повернення їх державі.

 

«Спір двічі розглядав Верховний Суд. Відповідачі упродовж цього часу не полишали спроб зберегти незаконно набуте право на землі, що мають належати державі. Вони змінювали кадастрові номери та конфігурацію ділянок. Оскаржували судові рішення і затягували судовий розгляд.

 

Наприкінці 2022 року за результатами розгляду нової справи Канівський міськрайонний суд Черкаської області задовольнив позов прокуратури. Однак це рішення відповідачі знову оскаржили», - йдеться у повідомленні.

 

Під час перегляду справи апеляційний суд залишив апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін. Наразі воно набрало законної сили.

 

«Наступним кроком прокуратури стане виконання судового рішення – набуття земель у державну власність в особі Черкаської обласної державної адміністрації», - додали у Офісі генпрокурора.

 

Як повідомляла "УМ", нещодавно підсанкційний олігарх Новинський намагався захопити "Харківобленерго"